Zalando kendine güveni vurguluyor

Zalando‘nun moda ve giyim tarzı konusunda toplum yargılarına takılmadan öz güven ile hareket edebilmeyi vurguladığı reklamda bu ayın Vogue yıldızı Adwoa Aboah karşımıza çıkıyor.

Moda ve lifestyle markası Zalando, “Free to be” adlı son kampanyasında bal kabağı baharatı mevsiminin başlamasını kutluyor. İfade özgürlüğünü desteklemeyi amaçlayan kampanya Grey London tarafından yaratıldı.

Bir dakikalık reklamda cinsiyetsiz model olan Rain Dove, genç balet Leroy Mokgatle, alışılmış model ölçülerinden farklı olan Felicity Hayward ve süper model/aktivist Adwoah Aboa rol alıyor.

Bu etkinlik, Zalando’nun”Dress for yourself, nobody else” isimli kampanyasında altı çizilen ‘giyinirken kendine güven’ mesajının bir parçası.

Zalando Pazarlama Stratejisi ve Kampanya Direktörü Jonny Ng: “Biz her zaman oldukça, eğlenceli, muzır ve yıkıcı bir marka olmuşuzdur.” diyor.

“Zalando’nun kültürü oldukça kucaklayıcı, bu nedenle farklı sosyal çevreleri temsil etmek bizi başarılı ve yenilikçi kılan şey. Bizim için çeşitlilik sadece tek boyutlu değil – yaş, sosyal çevre, vücut ölçüleri, cinsiyet kimliği ve etnik yapı…”

15 Eylül’de TV’de yayınlanacak olan reklam için her ülkeden yerel bir ses seçildi. TikTok ve Twitch ile ortaklıklarla desteklenecek.

Zalando ayrıca 20 Eylül’de Londra V&A Museum of Childhood’da gerçekleşecek Queer Fashion Show sponsorluğu yoluyla da kucaklayıcı olduğu mesajını destekliyor.

Grey Londra CCO’su Vicki Maguire şu sözleri dile getiriyor: “Modanın sizi muhteşem hissettirmesi gerekir ancak çoğu zaman tam resi hissedersiniz çünkü kurallar ve genel algılar sizi bok gibi hissettirir.”

“Model seçimimiz (yolculukları boyunca deneyimledikleri yoluyla anlatacak hikayeler biriktiren kişiler) gerçekten özgürleştirici. Eğer onu göremiyorsanız, o olamazsınız.”

“‘Free to be’ modanın size nasıl hissettirebileceği konusunda zemindeki bir çiviyi andırıyor.”

Künye

Reklamveren: Zalando

Ajans: Grey London

Prodüksiyon: Park Pictures

Yönetmen: Georgia Hudson

Sanat Yönetmeni: Oksana Valentelis

 

Kaynak: Campaign UK

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.