artwork

Zafer Tipigil ve Elif Güvenen ödül törenini anlatıyor

5 sene önce

0

Mindshare Chief Client Officer Zafer Tipigil ve Garanti Kurumsal Marka Yönetimi ve Pazarlama İletişimi Direktörü Elif Güvenen, Campaign Türkiye Agency & Brand of the Year deneyimlerini anlatıyor.

15 Mart 2018 tarihinde Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen Campaign Türkiye Agency & Brand of the Year’da reklam, medya ve pazarlama iletişimi alanlarında büyük başarı sağlamış markalar ödüllendirilmişti. Ajansların ve markaların bir yıl boyunca gösterdikleri performansın bütünsel olarak değerlendirildiği organizasyon için toplam 153 yarışma taranarak bu yarışmalarda ödül kazanmış olan 296 ajans ve 665 marka veya şirket değerlendirmeye alınmış, ödüller 58 kategoride verilmişti.

Ödül töreninde Mindshare, Yılın Medya Planlama ve Satın Alma Ajansı kategorisinde Gold ve Yılın Network Ajansı kategorisinde Bronz ödülleri evine götürdü. Garanti Bankası ise Bankacılık ve Finans kategorisinde Brand of the Year ödülünün sahibi oldu ve Türkiye’nin reklam ve pazarlama iletişimi alanında en iyi performansı gösteren markalar arasında ikinci sırada yer aldı.

Jüri değerlendirmesinden geçmeden alınan bu ödülle ilgili deneyimlerini ve düşüncelerini Zafer Tipigil ve Elif Güvenen’den dinledik.

 

Mindshare

Yılın Medya Planlama ve Satın Alma Ajansı – GOLD
Yılın Network Ajansı – BRONZ
Zafer Tipigil, Mindshare Chief Client Officer

Oldukça yoğun çalışan, dinamik bir sektörün oyuncularıyız. Bu tempo içinde emeğinizin fark edilmesi, çalışmalarınızın taçlandırılması güzel bir his. Campaign sadece Türkiye’de değil, dünyada da iletişim dünyasının nabzını tutan, etkili bir mecra. Bu yeni organizasyonda yılın ajansı seçilmek, çalıştığımız markaların kendi sektörlerinde önemli başarılara imza atması bizi ve iş ortaklarımızı mutlu etti. Doğrudan bir jüri değerlendirmesine tâbi tutulmasa da Mindshare olarak takip ettiğimiz yarışmalardaki performansların esas alınması bize geride bıraktığımız sezonu hatırlama, gözden geçirme ve kutlama şansı verdi diyebilirim.

Ödül töreni

Gördüğüm kadarıyla herkes iyi vakit geçiriyordu, eğlenceli ve farklı bir organizasyon olduğunu düşünüyorum. Bu yorumum sadece bu tören için değil; bütçeleri daha az düşündüğümüz, daha fazla arkadaşımızın katılabileceği seviyelere gelebilirse daha iyi hissedeceğimizi düşünüyorum.

Gelecekle ilgili planlar

Markalarımızın iş hedefleri, markalarımızın müşterilerinin ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda düşünmeye, planlamaya, üretmeye, fark yaratmaya, özetle çalışmaya devam ediyoruz.

 

Garanti Bankası

Bankacılık ve Finans – GOLD
Elif Güvenen, Garanti Kurumsal Marka Yönetimi ve Pazarlama İletişimi Direktörü

İletişim sektörünün en prestijli ödüllerinden Campaign Türkiye Agency & Brand of the Year’da, Garanti olarak Bankacılık & Finans Gold ödülüne layık görülmekten büyük gurur duyuyoruz. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilmesine rağmen oldukça büyük ilgi görmesi de bu ödülün çok saygın ve güvenilir bir altyapıya sahip olduğunu gösteriyor. Bu platformda markaların yıl boyunca ortaya koydukları performansın bütünsel olarak değerlendirilmesini önemsiyoruz. Bu bize iletişim açısından ne kadar iyi bir sene geçirdiğimizi gösteriyor ve bizi daha iyisini yapmak için motive ediyor.

Ödül töreni

Ödül töreninde oldukça profesyonel bir organizasyona imza atıldığını belirtmek isteriz. Törene gösterilen yoğun ilgi de bunu kanıtlar nitelikte. Her ayrıntının düşünüldüğü, özenilerek hazırlanan gecede, misafirler olarak biz hem ödül heyecanını yaşadık hem de başarımızı kutladık.

Gelecek yıl için planlar

Reklam, medya ve pazarlama iletişimi alanlarında büyük başarı sağlamış markalara verilen ödülü alarak, bu alandaki başarımızı ortaya koymuş olduk. Ancak bizim için bu yeterli değil. Garanti Bankası olarak, sektörde fark yaratan öncü marka olmanın sorumluluğuyla hareket ediyor ve yıl boyu bütün çalışmalarımızı bu bilinçle sürdürüyoruz. Markamızın DNA’sında olan yenilikçilik olgusunu iletişim çalışmalarımıza taşımak bizim için çok önemli. Her sene değişen ve gelişen mecra dinamiklerini takip ediyor ve dijital alanda da yepyeni fırsatlar sunan bu olguyu tüm çalışmalarımıza yansıtmaya özen gösteriyoruz. Yaptığımız işte en iyisine odaklanıyor, değişen trendler ve alışkanlıkları da göz önünde bulundurarak bütünsel iletişim kampanyaları hazırlamaya devam ediyoruz.

 

Zafer Tipigil ve Elif Güvenen ödül törenini anlatıyor yazısı ilk kez Campaign Türkiye’nin 79. sayısında yayımlandı.