Yumoş ve Omo paketleri her zaman dik düşer

Yumoş ve Omo, yeni ambalajını tanıttığı bir reklam filmi hazırladı. Bottle flip challenge’dan esinlenilerek yaratılan Manajans J. Walter Thompson imzalı film, oldukça enerjik bir yapıya sahip.

Yumoş ve Omo’nun %50 daha az plastik kullanarak ürettiği çevreci ve ekonomik yeni Trendy paketleri için hazırlanan filmin tümünü, battle flip challenge yapan gençler oluşturuyor. Gençler Yumoş ve Omo paketlerini farklı durumlarda (kaykayın üzerinde, Curling onarken, …) dik bir şekilde düşürmeye çabalıyor. Bu yolla aslında çamaşır yıkamanın oyun haline getirilerek daha eğlenceli bir aktivite olabileceği anlatılıyor. Arka planda çalan House of Pain’in ‘Jump Around’ şarkısı ise reklamın bu enerjik yapısını destekliyor.

Kampanya Yorumları

Unilever Çamaşır Kategorisinden Sorumlu Pazarlama Direktörü Handem Çelenkler: “Unilever olarak son birkaç yıldır Y kuşağını anlamak için çalışmalar yürütüyoruz. Pazarlama iletişimine getirdiği yenilikler ile her zaman ilkleri başarmayı hedefliyoruz. Bu yüzden #TrendiYakala kampanyamızla, bu yeni tüketici grubunun ilgisini önceden kazanmak bizim için son derece önemliydi.” diyor.

Manajans JWT Strateji Direktörü Berkant Avcı ise: “Y jenerasyonu artık 30’lu yaşlarına geldi. Pek niyetli olmasalar da çamaşır yıkamak artık hayatlarının bir parçası. Ev işlerine karşı tutumları anne-babalarından oldukça farklı olan bu tüketici grubunun dikkatini çekmek hiç de kolay değil. Bu noktada, askıya alınmış yetişkinlik olarak adlandırdığımız eğlenceyi hayatlarının merkezine alan tutumları, kıyafet bakımı ile ilişki kurmalarını sağlamak için bize yol açtı.” düşüncelerini cümleleri ile özetledi. Manajans JWT Yaratıcı Yönetmeni Sami Basut ise “Y kuşağının, pazarlama iletişimindeki etkisi artırdıkça eğlence dünyası dönüşüme uğramaya başladı. Biz de kampanyamızda, değişen bu eğlence tüketimi biçimine yeni nesil bir yaklaşım ile karşılık vermeyi amaçladık. Şüphesiz günümüzde video içeriğin ürün mesajını tüketiciye geçirebilmesi kadar; onunla etkileşime geçebilmesi de önemli. Bu kampanya ile bunu başarmak istedik.” diye açıklıyor.

Künye

Reklamveren: Unilever / Yumoş & Omo
Ajans: Manajans J. Walter Thompson
Yaratıcı Yönetmen: Sami Basut
Yaratıcı Ekip: Deniz Ergin, Cem Etyemez, Şükran Genç, Hasan Çalışkan, Nurgül İletir
Müşteri İlişkileri: Leslie Krespin, Ece Özyurt, Sevim Özgür, Alanur Akyıldız
Strateji Ekibi: Berkant Avcı, Mervenaz Mete
Prodüksiyon Ekibi: Ahmet Bayık, Elif Mermer
Prodüksiyon Şirketi: PToT Film
Yönetmen: Emre & Gözde

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.