artwork

Youtube’dan coronavirüs videolarına reklam kısıtlaması

3 sene önce

0

Youtube, coronavirüs hakkında bir çok spekülatif bilginin yer aldığı videoların ardından coronavirüs hakkında siteye yüklenen videolardan reklam geliri elde edilmesini yasakladı. Youtube 2019 yılında toplam 15 milyar dolar reklam geliri elde etmişti.

Yani konu hakkında bilgisi olup olmadığına bakılmaksızın coronavirüsü hakkında içerik yükleyenler bu videolardan para kazanamayacak. Coronavirüs hakkında pek çok asılsız videonun dolaşımda olması sebebiyle Youtube coronavirüsle ilgili reklamlardan içerik üreticilerinin para kazanmamasına karar verdi.

The Verge’de yer alan habere göre Firmanın ürün müdürü Tom Leung, “Corona virüsü hassas bir konu. Virüs hakkındaki videolar aksi bir açıklamaya kadar içerik üreticilerine para kazandırmayacak” dedi.

Bazı içerik üreticileri ise videolarında ‘coronavirüs’ sözcüğünü kullanmadan virüs hakkında videolar çekerek yapay zekayı kandırmaya çalışıyor fakat bu yöntem işe yaramıyor.

Profesyonel haber kanallarının coronavirüs hakkındaki yayınlarından reklam olmaya devam edecek çünkü söz konusu kanallar reklamları kendileri sağlıyor.

 

Senin için
Tümünü göster
GroupM Türkiye etkinliği 21 Mart’ta gerçekleşecek

GroupM Türkiye Akıllı Çözümler Platformu: Belirsizlik Döneminde Değişen Tüketici Beklentileri...

‘BlackBerry’ filminden ilk fragman geldi

Ünlü akıllı telefonun yükselişi ve düşüşü hakkındaki biyografi filmi olan...

Campaign Female Frontier Awards 2023 kazananları açıklandı

Yıllık Campaign Female Frontier Ödülleri’nin İngiltere’deki kazananları açıklandı...