Youtube, ‘Creators’la markaları eğitmeye hazırlanıyor

YouTube, markaları eğitmek için ‘Creators’ isimli bir belgesel yayınlamaya hazırlanıyor. Yakın zamanda yayınlanacak olan belgesel film, yaratıcı zihinlerin milyonlarca fanı yakalamak için nasıl hareket ettiğine odaklanıyor.

1997 yılında “On The Ropes” isimli filmiyle Oscar’a aday gösterilen yönetmen Nanette Burnstein’la, bu proje için  ortak çalışan Anomaly London, Zoella ve Tomska gibi YouTube üzerinden milyonlarca fana ulaşmış video-bloggerların dünyasını keşfetmeyi hedefliyor.

Bu keşif sonucunda ulaşılmak istenen asıl hedef ise, bu bloggerların hayranlarına ulaştığı yol üzerinden, markaların bu kanallar üzerinde nasıl bir rol oynayabileceğini ortaya koymak.

Zoella’nın 7 milyonun üzerinde takipçisi var.

13 Mart’ta YouTube’ta yayınlanacak olan tüm belgeselin yanında, Anomaly ayrıca, başarılı bir online bağ oluşturmanın ipuçlarını veren 4 adet de kısa video hazırladı.

Anomaly’nin ortak Kreatif Direktörleri Oli Beale ve Alex Holder, fikri ortaya koyan, değerlendirmeyi yazan ve üreten isimler oldular.

Tomska’nın takipçi sayısı ise 3.300.000.

Holder’ın konuyla ilgili sözleri, “Biz markalar için, yaratıcı komünitenin yararlanılmayan fırsatlarını açıklayan bir film yapmak istedik. YouTube’un yaratıcıları, milenyum kuşağına ait kitleleri anladılar ve milyonlarca fanı yakalayabilen bağlayıcı içerik yaratmak için gerçek zamanlı geri bildirimleri kullandılar. Bu film markalara, konuyu bu dijital mucitlerden öğrenmeleri ve sadık kitlelere ulaşmak için onlarla beraber nasıl çalışacaklarını anlamaları için bir şans veriyor” şeklinde oldu.

Bu çalışma, Anomaly London’ın YouTube’la yapmış olduğu ilk proje olma özelliği de taşıyor. Amerika’da ise ajans, YouTube’un sahipleri ve Google’la Google Glass Keşif Programı gibi projelerde beraber çalıştı.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.