Site icon Campaign Türkiye

YouTube Ads Leaderboard sonuçları belli oldu

Dijital reklamlarda yaratıcılığın değerlendirmesinde yeni bir gösterge olan YouTube Ads Leaderboard’da Ağustos 2016 sonuçları belli oldu. YouTube Ads Leaderboard ile bir önceki ay YouTube’da kitlelerin dikkatini hangi markaların çektiğine ilişkin sonuçların ortaya konması hedefleniyor.

YouTube Ads Leaderboard nedir?

YouTube Ads Leaderboard, markaların reklamlarının popülerlik oranlarına göre sıralaması yapılıyor. Listede yer alacak reklamlar, görüntülenme, izlenme, reklam (paid view) ve kazanılan izlemeler (earned view) oranı gibi kriterler göz önünde bulundurularak belirleniyor.

YouTube Ads Leaderboard sadece reklamveren firmalar için değil reklamcılık sektörü için de önemli bir kıyas aracı konumunda. Reklamların sadece gösterilen değil aynı zamanda kullanıcının etkileşime geçtiği ve marka hikayesinin bir parçası olduğu yeni bir değerlendirme aracı işlevi üstleniyor.

YouTube Ads Leaderboard sadece rakamların bir araya geldiği bir liste olmanın ötesinde sektörel düşünce biçimine de yenilikçi bir bakış açısı kazandırıyor. İzlenen reklamlar sadece başarı hikayesi olmanın ötesinde neden ve nasıl sorularına da cevap vererek markaların gerçekçi bir bakış açısıyla doğru planlamalar yapmasına yardımcı olacak.

YouTube Ads Leaderboard dijital dünyaya özel hazırlanan kreatif çalışmalar için bir ödül olmasının ötesinde, markaların bu dünyada hikayelerini anlatırken dikkat etmeleri gereken ipuçları konusunda da yol gösterici olacak.

Bu doğrultuda açıklanan Ağustos 2016 dönemine ait YouTube Ads Leaderboard’da yer alan markalar ise şöyle:

1. Olmuşken Böyle Bir Telefonun Olsun – Vestel Turkiye

2. Güliz Ayla – İlk Öpücük Benden Olsun | #İlkAdımıAt – Cornetto Türkiye

3. Pepsi | Türkiye’yi Tadım Testleri’ne Davet Ettik ve Kazanan Pepsi! – Pepsi

4. SEK Quark – SEK Quark

5. Tarladan Bebeğinize Milupa Organik Güvencesiyle – İlk Adımlarım

6. Hayko Cepkin – Sıcaklar Bastırınca Lipton Ice Tea Doube Ice İç #OhBe de! – Lipton Çay – Türkiye

7. P&G Teşekkürler Anne | Güçlü | Rio 2016 Olimpiyat Oyunları 

8. Colgate Total – Colgate Turkiye

9. Colgate Optik Beyaz Kalıcı Beyazlık – Colgate Turkiye

10. Kaynanalar: Biz ne dersek o olacak! – Türkiye İş Bankası

Exit mobile version