artwork

Yirmibirgram yeniden yapılanma sürecini tamamladı

7 sene önce

0

Marka aktivasyon ajansı Yirmibirgram, Amerikalı ajans stratejisti Tim Williams’ın “Her konumlandırma bir vazgeçiştir.” sözünden yola çıkarak yeniden yapılanmasını ve 5 yıllık iş planının organizasyonunu tamamladı.

Kurum kimliğini, sitesini, sosyal medya hesaplarını, iç iletişimi ve iş geliştirme süreçlerini yenileyen ajans, logosunda ise iddialı bir değişime gitti. Yirmibirgram ismini oluşturan harfleri karıştırarak disiplin bazlı konumlanmış bir fikir şirketi olduğu savını güçlendirdi. Piyasadaki reklam ajanslarının müşterilerine hizmet verirken hem dahiliyeci, hem beyin cerrahı, hem ortopedist, hem de psikiyatrist gibi davranarak her işi yapmaya çalıştığını söyleyen Yirmibirgram kurucusu ve kreatif direktörü Onur Yanık’a göre; herkesin dilinden düşmeyen entegrasyon, 360 derece iletişim, bütünleşik yaratıcı servis gibi tanımlar “farklılık” değil. “Bizim tek bir işimiz var: Marka aktivasyonu” diyen Yanık, “Reklamın yaptığı iş markaya güzel bir kıyafet biçip onu vitrine koymak. Etkili mi? Kıyafet çok iyiyse evet. Bizim yaptığımız iş ise markayı vitrinden çıkarıp yaşama karıştırmak. Hayatı podyuma çevirip, kıyafeti yaşamın içinde göstermek ve beğendirmek. Hal böyle olunca, yeni logomuzun da bunu anlatması gerekirdi. O koca kelimeyi aldık ve karıştırdık. Böylece kendimizi yani farkımızı anlatmaya ismimizden başladık” diyor.

2015 yılında yeni yapılanmasını tamamlayarak piyasadaki konumlarını güçlendirdiklerini ve % 35 büyüme elde ettiklerini açıklayan Yanık, önümüzdeki döneme ilişkin hedeflerini ise şu sözlerle açıklıyor: “Önümüzdeki 3 yıl içinde Türkiye’nin en büyük marka aktivasyonu ajansı olmayı hedefliyoruz. 2020 yılında ise dünya sıralamasında bu spesifik alanda ilk 5’e girmek için çalışıyoruz.”

Senin için
Tümünü göster
M&M’s şekil değiştirdi

Maya Rudolph, bildiğimiz M&M’s’leri “çikolata kaplı midye”lere dönüştürdü...

Facebook’un kullanıcı sayısı 2 milyara ulaştı

Facebook’u günlük olarak kullanan insan sayısı 2023’ün Aralık ayında ortalama...

PepsiCo’nun yeni içeceği Starry NBA’in resmi içeceği oldu

PepsiCo’nun yeni içecek markası Starry, Kuzey Amerika’da NBA, WNBA ve...