artwork

Yıldızlar, markalar için nerelerini sigortalatıyor

8 sene önce

0

Markalar, marka elçilerini seçerken markalarını iyi yansıtacak isimler olmasına dikkat ediyor. Ve bu isimler markayı temsil ettikleri süre boyunca saçlarını, dişlerini ya da bacaklarını milyon dolarlara sigortalatabiliyorlar. Bütün bu önlemler tabii ki işlerin ters gitme ihtimaline karşı önlem almak için. Bu önlem için markalar, kendilerini temsil eden organları sigortalatmak için milyonlarca dolar harcamaktan çekinmiyorlar.

İngiltereli plastik cerrahi grubu MyBreast tarafından sağlanan bilgilerle hangi ünlünün, hangi marka için hangi organını sigortalattığına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Ugly Betty TV serisinin yıldızı America Ferrera diş macunu markası Aquafresh için 2007 yılında 10 milyon dolara dişlerini sigortalattı.

Dünyaca ünlü model Heidi Klum epilatör markası Braun için bacaklarını 2.2 milyon dolara sigortalattı. Ancak modelin sol bacağındaki yara izi sigortalatma maliyetini 200 bin dolar düşürdü.

Pizza markası Papa John’s için sanatçı John Schnatter ellerini 15 milyon dolara sigortalattı.

Dünyaca ünlü şarkıcı Rihanna pek çok marka için vücudunun çeşitli bölgelerini sigortalattı. Bunlardan biriyse 2006 yılında jilet markası Gilette’in “bir tanrıçanın ünlü bacakları” kampanyası için yaptırdığı 1 milyon dolarlık bacak sigortası.

Formula 1 şampiyonu Fernando Alonso İspanyol bankası Sandanter için parmaklarını 2010 yılında 11 milyon dolara sigortalattı.

Gennaro Pelliccia‘nın ismini belki daha önce duymamış olabilirsiniz ancak kahve markası Costa’yı duymuş olma ihtimaliniz yüksek. Kendisi Costa Coffe’nin tadım ustası ve marka için 2009 yılında 13.95 milyon dolara dilini sigortalattı.

Tina Turner ise giyim markası Hanes için 1996 yılında 3.2 milyar dolara bacaklarını sigortalattı. Ancak şarkıcı 1997 yılında bunu yalanlayarak sadece bacaklarını değil, tüm vücudunu sigortalattığını söyledi.

İngiltereli reality yıldızı Joey Essex geçen yıl bir gazeteye ürünlerinin reklamını yapmak için vücudunun bir parçasını sigortalattıracağını söyledi. Bunun için de 1.6 milyon dolar ile saçlarını seçti.

Listenin en pahalı organa sahip ismi ise Mariah Carey. Şarkıcı jilet markası Gilette Venüs için bacaklarını 2006 yılında 1 milyar dolara sigortalattı.