Yıldız Holding tüm şirketlerini tek çatıda birleştirdi

2014 Kasım ayında United Biscuits’i satın alarak global pazara giren Yıldız Holding, ana odağı olan bisküvi ve çikolata işlerini (çikolata, bisküvi, kek ve sakız/şekerleme), Pladis adıyla tek bir global şirket altında birleştirdi. Şirket bugün itibari ile faaliyetlerine başladı.

Yeni şirket Pladis’in adı takım yıldızı Pleiades’ten türetildi. Markanın ana amacı, farklı coğrafyalarda, farklı tüketici beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayacak zenginlikte ürün yelpazesi ile tüm tüketicilerine mutluluk götürmek. Bunu da “her lokmada tüm dünyaya mutluluk vaat etmek” olarak tanımlıyorlar.

Yolculuğuna Ülker ile bir aile şirketi olarak başlayan Yıldız Holding’in, yeni şirket Pladis’te de aile şirketi olmanın, bu manevi değerlerin yanı sıra işe sağladığı maddi değerler arasında; uzun süreli planlar ile şirket değerini yükseltme stratejisi de yer alıyor.

Operasyonun dünya çapında bölgelere ayrıldığı Pladis’in üst yönetimini Yıldız Holding İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Cem Karakaş ve Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker üstlenirken, bölge liderlikleri ise üç CEO tarafından yapılacak. Mehmet Tütüncü Türkiye, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya’dan, Mohamed Elsarky Amerika kıtası, Japonya ve Kore’den, Jeff van der Eems ise Birleşik Krallık, Avrupa, Sahra altı Afrika ve Güney Asya’dan sorumlu olacak.

Global bir şirket olmanın her zaman hedefleri olduğunu ifade eden Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, “gerçek anlamda global olmak için, fark oluşturan buluşlar yani inovasyon, çeviklik ve esneklik, tüketici odaklılık, işi ilk seferde doğru yapmak ve bunu her seferinde tekrarlamak ve yeni fikirlere açık olmak çok önemli. Biz de kendi işimize öncülük etmek için tüm ana işimizi tek bir çatı altında birleştirdik. İşimize yüreğimizi koyduk.“ dedi.

Farklı kültürler, farklı coğrafyalar da dahil olmak üzere büyük bir çeşitlilik barındıran yeni şirket Pladis‘in tek bir şirket kültürü altında toplanmasının önemine vurgu yapan Ali Ülker, “Bunu şirketimizde yeni lansmanını yaptığımız GOAL21 adındaki değerler bütünü ile gerçekleştireceğiz. GOAL21 bizim müşterine, sahaya yakın ol anlamına gelen GOYA yaklaşımımızı, 0 hata yani işimizde hedeflediğimiz mükemmel standartları, tüm şirket olarak tek bir hedefe odaklamayı ve tüm bunların bir sonucu olarak gelen liderliği ifade ediyor.“ şeklinde konuştu.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.