Site icon Campaign Türkiye

Yenilik çok…

Hayal Et ve Gerçekleştir-campaigntr

2015 yılına oldukça hızlı girdik. 2012 yılında Campaign Türkiye ile başlayan yolculuğumuza, geçen ay bünyemize yeni katılan ama aynı zamanda kurucu yayıncısı olduğumuz Autocar, FourFourTwo ve Stuff ile birlikte 5 dergi olarak devam ediyoruz.

Bunun yanı sıra Campaign Academy eğitimlerine başladı. İlk eğitim modülümüz Kurumsal İletişim Derneği ile birlikte gerçekleştirdiğimiz sertifika programı oldu. Mart ayı itibarı ile Serdar Kuzuloğlu’nun yönetiminde Trend Buluşmaları’na başlıyoruz. Sonrasında ise yaklaşık 2 yıldır üzerinde çalıştığımız Türkiye’nin en iddialı Pazarlama Okulu projesinin lansmanını yapacağız. Campaign’in global network imkanlarını kullanarak oluşturduğumuz içerik ve eğitmen havuzu ile kişi ve kurumların ihtiyaçlarına göre “tailor made” modül ve paket programlar aracılığıyla içinde bulunduğumuz endüstriye fayda sağlama misyonumuza devam edeceğiz.

Bir başka heyecanımız da bu sayımızda tanışacağınız Türkiye’nin ilk ve tek yaratıcı gençlik platformunun dergisi olan JR. by Campaign. İçerik ve projenin kapsamı ile ilgili detayları derginin sahipleri detaylı olarak anlatıyor, onlardan rol çalmak istemem ama kapak çalışmasını yapan Cem Dinlenmiş’e çok teşekkürler. Gerçekten özveriyle müthiş bir işe imza attı.

Yukarıda özetlediğim haberler doğrultusunda bir organizasyon değişikliğine gitmemiz de kaçınılmazdı. Campaign Türkiye’nin ilk sayısından beri Yazı İşleri Müdireliği görevini başarıyla yürüten sevgili Burçin Tarhan, bu ay itibarı ile derginin Yayın Yönetmeni oldu. Campaign Türkiye’nin genç editörlerinden Didem Öner ise yeni bebeğimiz JR. by Campaign’in Yayın Yönetmeni olarak artık haftada 60 saatten fazla çalışmanın ne demek olduğunu incelemeye başlayacak.

Sevgili Tolga Tuna ise Campaign Türkiye’nin Genel Yayın Yönetmenliği dışında, Lift Content Factory bünyesindeki tüm dergi ve içerik operasyonlarının Yayın Koordinatörü ya da modern bir söylemle grubumuzun Chief Content Officer’ı olarak 80+ saat çalışacağı bir büyük yükün altına girdi. Üçünü de tebrik ediyor, bol bol C vitamini almalarını tavsiye ediyorum :)

2015 bizim için oldukça hareketli geçeceğe benziyor. Yılın son çeyreğinde yapılacak 27. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali hazırlıklarımıza hız verdik. Birçok sürpriz ile birlikte son iki yıldır; medya, reklam, dijital ve pazarlama iletişimi endüstrisinin ülkemizdeki en büyük etkinliğini iz bırakarak büyütmeye devam edeceğiz.

Sevgiler,

Ömer Erdem
Lift Content Factory Kurucusu
@omerdem

Bu yazı Campaign Türkiye’nin Mart 2015 sayısında yayınlanmıştır.

Exit mobile version