Site icon Campaign Türkiye

Yeni Zelanda’da The Hobbit çılgınlığı

Yeni Zelanda, bu hafta Peter Jackson’ın yönettiği The Hobbit: An Unexpected Journey filminin galasına ev sahipliği yapacak. Film gösterime girmeden Yeni Zelanda’da çok sayıda reklama ve tanıtım faaliyetine konu oldu.

İşte o reklamlar:

Air New Zealand, içinde Peter Jackson’ın da yer aldığı güvenli uçuşla ilgili bir reklam filmi yayınlamıştı. Havayolu şirketi, şimdi de uçaklarının dış yüzeyini The Hobbit filminin posteriyle nasıl kapladığını anlatan kısa film yayınladı.

 

Yolcular Hobbit uçaklarından indiklerinde suyun içinde balık avlayan Gollum ile tanışacaklar.

 

Üçüncü Hobbit reklamını görmeden havaalanından ayrılmayacaksınız. Çünkü bagajlarınızı beklerken kendinizi Hobbit filminin içindeymiş gibi hissedecek ve tüm bunları daha Yeni Zelanda topraklarına ayak basmadan yaşayacaksınız.

 

Yeni Zelanda Postanesi binasının üzerinde, Hobbit filmindeki karakterlerin silüetlerini de görebileceksiniz.

 

Ziyaretçiler Wellington’da inşa edilen The Hobbit Artisan Market’te gezebilecek ve filme ait hediyelik eşyaları bulabilecekler…

 

… veya bu alanda oturup dev ekranda 7/24 yayınlanan Yüzüklerin Efendisi filmini izleyebilecekler.

 

Binaların üzerinde bulunan Orta Dünya panoramaları insanları filmin içine çekiyor.

 

Yeni Zelanda’nın başkenti Wellington, filmin galasının yapılacağı hafta boyunca ismini resmi olarak “Orta Dünya’nın Ortası” olarak değiştirdi. Film için ayrıca pullar ve özel madeni paralar basıldı.

 

Wellington’da filmin ürünlerini satan özel mağazalar açıldı.

 

Kaynak: io9

Exit mobile version