“Yeni normalde de hizmete devam ediyoruz”

İzmir’de faaliyet gösteren Mutfak Yapım Dijital Reklam Ajansı, bu ayki İstanbul dışı sayfamıza konuk oluyor. Zamanında, kaliteli ve müşteri memnuniyetine önem veren ajansı biraz daha yakından tanıdık.

Mutfak Yapım ekibi…

İzmir merkezli reklam şirketi olan Mutfak Yapım, müşterilerinin memnuniyetine öncelik verirken onların mevcuttaki ve gelecekteki beklentilerini de karşılamaya çalışıyor. Ajans Başkanı Murat Akgün, Mutfak yapım olarak hangi alanlarda hizmet verdiklerini, İstanbul’da olmamanın avantajlarını ve dezavantajlarını, ekibi oluştururken nelere önem verdiklerini ve gelecek planlarını anlattı.

Burak Becan: Ajansınızı yaratıcı endüstride nasıl konumlandırıyorsunuz?

Murat Akgün: Ajans olarak hedef kitlemiz; dijital ile tanışmamış ya da çok az tanışıklığı olan kurumlar. Ve nerdeyse tüm hizmetleri bünyesinde barındıran bir ajans olarak bu tanışıklığı sağladığımız müşterilerimize A’dan Z’ye hizmet veriyoruz. Sadece Türkiye pazarı değil yurt dışı pazarlarında da hizmetlerimiz oluyor. Son müşterimiz örneğin Hindistan ve Pakistan pazarında iş yapabilmek için firmamızla görüşen bir geri dönüşüm firması.

Burak Becan: Ne gibi hizmetler veriyorsunuz?

Murat Akgün: Firmamızın adının Mutfak olmasının sebebi işin mutfağında olan bir ajans olmamız. Bünyemizde verdiğimizin hizmetlerin tamamı kendi altyapımız ve kendi personelimizle verilmektedir.
Mutfak Yapım olarak alanında donanımlı kadromuz ile sosyal medya yönetimi, grafik tasarımı hizmeti, dijital pazarlama ve ticari yazılımlar başta olmak üzere birçok alanda hizmet vermekteyiz. Danışanlarımızın hedef kitlelerine en etkili biçimde ulaşmalarını sağlamak amacıyla animasyon, tanıtım ve reklam filmleri ile destek vermekteyiz. Kurumsal kimlik ve iş geliştirme çalışmaları, mobil uygulama yazılımları ve ürün fotoğraf çekimleri ile de çeşitli ihtiyaçlara cevap verebilecek donanıma sahibiz ve bu alanlarda da hizmet vermekteyiz.

Burak Becan: Ajansınız İzmir’de yer alıyor. İzmir’deki bir ajansın İstanbul’a göre avantajları ve dezavantajları neler?

Murat Akgün: İzmir gibi yaşaması keyifli bir şehirden, sıkıntılı ve stres dolu çalışanlar çıkmaz sanırız 🙂 İzmir’ in dezavantajını yaşamıyoruz diyebiliriz. Ülkemizin bir çok şehrinde müşterilerimiz var. Yurt dışında; Almanya, Hollanda, Fransa ve İsveç’te müşterilerimiz var. Ve gittikçe de Avrupa’daki müşteri ağımız genişliyor. İzmir içerisinde de müşterilerimiz ile iletişimimiz dijital yollardan olduğu için İzmir içi ve dışı arasında çok az fark oluyor. İzmir’in avantajı ise ajansımızdan 10 dakika sonra denize kavuşuyoruz. Çoğu zaman gidemesek bile bu, bizim için motivasyon kaynağı oluyor. Ulaşıma elverişli bir konumda olması bizi trafikten kurtarıyor ve enerjimizi sadece işlerimize verebiliyoruz.

Burak Becan: Diğer ajanslarla rekabet edebilecek insan kaynağına ve sektörel dinamizme sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz?

Murat Akgün: Sektörümüz yeniliğe açık, gelişimi sürekli olan bir sektör. Biz de yaratıcı beyinleri sürekli olarak arıyoruz. Üniversite eğitimlerinin başındaki gençleri tanışmaya davet ediyoruz, staj zamanlarında mutlaka stajyerlerimiz oluyor. Okulların kariyer günlerine elimizden geldiğince katılım göstermeye çalışıyoruz. Kadro sınırlamamız olmadığı için yetenek avcılığımız sürekli devam ediyor. İş ilan sitelerinde sürekli olarak ilanlarımız da yayınlanmaya devam ediyor.

Burak Becan: Mutfak Yapım olarak çalışan bulmakta zorlanıyor musunuz, yeni iş arkadaşları alırken kriterleriniz neler?

Murat Akgün: Çalışan bulmakta zorlandığımızı söyleyemeyiz. Çünkü, Mutfak Yapım olarak ister yeni mezun olsun ister tecrübeli, herkese şans tanıyoruz. Çalışanlarımızın disiplinli, öğrenmeye açık ve çalışma isteği ile dolu olması bizim için çok önemli. Tabii ki güler yüzlü olması da gerekli. Onun dışında her şeyin zamanla oturacağının bilincindeyiz.

Burak Becan: Bir süredir dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla mücadele ediyoruz. Ajans olarak bu salgın sizi nasıl etkiledi? Bu süreci nasıl yorumluyorsunuz ve bu sizi nasıl etkileyecek?

Murat Akgün: Maalesef koronavirüs maddi ve özellikle de manevi olarak çok sıkıntılı bir süreç oldu tüm dünya için. Koronavirüs vaka sayılarında artışın yaşandığı dönemlerde Mutfak Yapım ekibi olarak danışanlarımıza evlerimizden destek olduk. Evlerde olduğumuz dönemde de verdiğimiz hizmette hiçbir sınırlandırma ya da eksiklik yaşanmadı. Ofisimize ise yeni normallere uyum sağlayarak döndük. Şu anda da kaldığımız yerden yeni normallerimizle birlikte hizmet vermeye devam etmekteyiz. Pazar olarak baktığımızda, pandemi dönemi sıkıntılı bir süreç olsa da dijital pazarlama alanında büyük bir artışı da beraberinde getirdi.

Burak Becan: Bundan sonrası için hedefleriniz neler?

Murat Akgün:Bundan sonra da tıpkı şimdi olduğu gibi teknolojiyi, yenilikleri yakından takip etmeye ve yenilikleri Mutfak Yapım’a entegre etmeye devam edeceğiz.

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 105. sayısında yayımlandı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.