Yeni mezun olan genç kadın kariyeri için klonlarıyla savaşıyor

Yeni mezunların gelecek kaygısı ve kariyerlerinde nasıl ilerleyeceklerine karar verme süreçleri Norveç bankası DNB’nin yeni reklam filminin temasını oluşturuyor. Reklamda üniversiteden yeni mezun olan genç kadın kariyeri için klonlarıyla savaşıyor.

Norveç’te yeni mezunlar kariyer seçiminde zorlanıyor.

Norveç’te üniversiteden mezun olan gençlerin önünde birbirinden oldukça farklı pek çok kariyer seçeneği bulunuyormuş. “Mezun olunca nasıl iş bulacağım?” değil, “Her şeyi yapabilirim, acaba hangisini tercih etsem?” gibi sorunları oluyormuş. Norveç bankası DNB, yeni mezunların yaşadığı bu ikilemi genç bir kadının farklı kariyerlere yönelen klonlarıyla savaşı üzerinden anlatıyor.

Yeni mezun olan genç kadın kariyeri için klonlarıyla savaşıyor çünkü gelecek, uğruna savaşmaya değer.

Tıp okumaya karar veren genç kadın, yansımasının sanatçı olmak istediğini görüyor. Geleceğini elde etmek için onunla savaşmaya başlamışken karşısına onlarca farklı seçenek ve her birini tercih eden onlarca farklı klon çıkıyor.

Reklam, aynı kadının farklı tercihlerde bulunmuş versiyonlarıyla tamamlanırken, “Geleceğin, uğruna savaşmaya değer” diyor ve bankanın web sitesindeki kariyer danışmanlığı hizmetine yönlendirme yapıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.