Yeni kuşak yaratıcılık

 

A Awards Açıkhava Reklamları Yarışması’nın hepimizi en çok heyecanlandıran A Awards Üniversite Medya Junior kategorisinin jürisi ilk toplantısını yaptı. Yapılan değerlendirme sonrasında 15 Mart’ta aşağıdaki 7 ekip final sunumu için jürinin karşısına çıkıp ter döktüler. 

  • Ad-Buzz /  İstanbul Bilgi Üniversitesi
  • Ajans Piramit / Eskişehir Anadolu Üniversitesi
  • Extra Small /  Kocaeli Üniversitesi
  • Girift /  Ankara Üniversitesi
  • Impactive / Ankara Üniversitesi
  • Kıyır Kıyır / Kadir Has Üniversitesi
  • Markup Junior / İzmir Katip Çelebi Üniversitesi 

A Awards Üniversite Medya Junior kategorisi 2015 yılından bu yana üniversitelerin İletişim Fakültelerinde eğitim gören genç yetenekleri onurlandırmak ve reklam sektöründeki geleceğe hazırlamak amacıyla düzenleniyor. Kategoriye katılan ekipler; Yapı Kredi tarafından hazırlanan brief doğrultusunda yaratıcılıklarını kullanarak açıkhava mecrasının kendine özgü diliyle fikirlerini bir açıkhava kampanyasına dönüştürüyorlar.

Katılan işler; yaratıcı fikrin özgünlüğü, fikrin açıkhava kriterlerine uygun tasarımla uygulanması, görsel yaratıcı çalışmaların kalitesi, briefte yer alan hedeflere uygunluğu ve açıkhava reklam ünitelerinin yaratıcı kullanımı açısından değerlendiriliyor. A Awards Üniversite Medya Junior kategorisi Jüri Başkanı Çetin Demirtaş kategorinin web sayfasına yarışmaya katılacak ekiplere hitaben yazdığı yazıda “Bir önceki yıl jüri üyesiydim. Değerlendirme yapılırken jürinin ne kadar zorlandığının tanığıyım. O denli kaliteli ve yaratıcı işler katıldı ki, jüriye verilen 5 ekip finale kalacak kotasına bile uyamadık, daha fazla ekibi finale çıkardık. Umarım kampanyayı hazırlarken kazandıklarını yarışmanın ardından değerlendirir, kazandıysan sevinebilir ve geleceğe umutla bakabilirsin. Kazanamadıysan yine hazırlanırken neler yaşadığını ve bu hazırlığın sana neler kattığını da bir düşün derim.” diye yazmış. Bu yıl da yine çok yaratıcı, başarılı kampanyalar yarıştı. Yine jüri seçim yapmakta zorlandı, yine 7 ekip finale kaldı. Bizler özellikle ekip üyelerinin yaptığı sunumları büyük mutlulukla izliyor ve geleceğin reklamcılarının alkışlarla uğurluyoruz. Finale kalan 7 ekip üyesi Arvak’ın konuğu olarak 15 Nisan Pazartesi günü Deniz Müzesi’nde yapılan ödül törenine katıldı ve ilk 3’giren ekip üyeleri ödüllerini, diğer A Awards kategori ödülleri ile birlikte sahnede aldı.

Ayhan Tezcan  

Arvak Yönetim Kurulu Başkanı

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 87. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.