Yeni döneme öncülük ediyoruz

E-ticaretin sunduğu konfor, ürün çeşitliliği, kolaylık ve hız, gelecek dönemde de tüketiciler için vazgeçilmezler arasında yer alacak.

SPX olarak doğa ve spor tutkunlarını dört mevsim boyunca ihtiyaçlarını karşılayacak kaliteli ve kullanıcı dostu ürünlerle buluşturuyoruz. Ekosistemimiz içerisinde online alışveriş mağazamız www.spx.com.tr ise çok kritik bir yere sahip. Bu yüzden e-ticaret alanındaki gelişimimize hız kesmeden devam ediyoruz.

Online alışveriş hacmi, bir önceki yıla göre %300 arttı

Pandemi döneminde ise istikrarlı büyümemizi sürdürdük. 2020 yılındaki online alışveriş hacmimiz, bir önceki yıla göre %300 arttı. Pandemi dönemindeki tüketici alışkanlıklarını analiz ettiğimizde sosyal izolasyon günlerine rağmen tüketicilerin online alışverişten uzak kalmadıklarını gördük. Özellikle açık havada gerçekleştirilen spor branşlarına yönelik ürünlerin alışveriş frekanslarında artış tespit ettik. Spor tutkunları, bulaş riskini azaltan outdoor spor branşlarına daha fazla yöneldiler.

Bu trendi doğru şekilde analiz ederek kullanıcıların ihtiyaçlarına ve taleplerine daha hızlı şekilde cevap vermeyi hedefledik. spx.com.tr ziyaretçilerine sunduğumuz kolay ve hızlı alışveriş deneyiminin yanı sıra geniş ürün gamımız, tüketicilerin pandemi dönemindeki satın alma yolcuğunu kolaylaştıran etmenlerdi.

2020 yılı içerisinde %300 gibi çok ciddi ve mutluluk verici bir büyüme oranı yakalasak da bunu kendimiz için yeterli görmüyoruz. Bu büyümeyi yeni tasarımımız ve ekleyeceğimiz yenilikler ile birlikte daha da geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu vizyon doğrultusunda 10 Aralık 2020’den itibaren spx.com.tr’de yeni bir dönem başlayacak ve SPX, her zaman olduğu gibi yeni döneme de öncülük edecek.

Hayata geçireceğimiz yeni kullanıcı dostu arayüz, geliştirilmiş ve hızlandırılmış filtreleme sistemi ve yeni Sipariş Yönetimi Sistemi (OMS) gibi geliştirmeler, doğa ve spor tutkunlarını çok mutlu edecek.

Aynı gün teslimat ve kargo şubesine gitmeden iade dönemi başlıyor
Yenilenen spx.com.tr’nin kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak özelliklerden bir diğeri ise “aynı gün teslimat” hizmeti olacak. İstanbul, Ankara ve İzmir’de ikamet eden müşterilerimiz, satın aldıkları ürünleri aynı gün teslim alarak yepyeni bir alışveriş deneyimi yaşayacak.

Ayrıca pandeminin devam ettiği şu günlerde ziyaretçilerimizin sağlığını korumak adına “Extreme Servis” özelliği sayesinde iade stresine de son vereceğiz. Bu özellik, iade edilmek istenen ürünlerin kargo şubesine gitmeden, müşterinin dilediği adresten şekilde teslim alınmasını sağlayacak.

E-ticaretin geleceği

Geleceğe yönelik projeksiyonlarımızda ise pandemi sona erse dahi tüketicilerin online alışverişe yönelik ilgilerinin artacağını düşünüyoruz. E-ticaretin sunduğu konfor, ürün çeşitliliği, kolaylık ve hız, gelecek dönemde de tüketiciler için vazgeçilmezler arasında yer alacak.

Büyüme ivmemizi gelecek dönemde korumak adına farklı alanlarda da çalışmalarımız olacak. Kişiselleştirilmiş bir müşteri deneyimi yaşatmak adına kişiye özel segmenteasyon ve puan kazanım çalışmaları yapmayı hedefliyoruz. Kullanıcılar, yaptıkları alışverişlerden kazandıkları puanları daha sonraki alışverişlerinde kullanabilecek.

Outdoor perakende alanında bir ilk

Önümüzdeki süreçte outdoor perakende sektörüne bir yenilik daha getireceğiz. Misafirlerimiz, artık 3D ve AR teknolojisi ile gerçekleştirilmiş şekilde ürünleri görüntüleyebilecek ve kullandıkları akıllı telefonun kamerasından bulundukları ortama bu görüntüleri yansıtarak ürünle ilgili en ufak detayı bile inceleyebilecek. Bu gelişmenin; konfor, kolaylık ve hız alanında, sektörümüz için devrim niteliğinde olacağını düşünüyoruz.

Halihazırda çok zengin olan ürün gamımızı daha da geliştirerek misafirlerimize en geniş ürün yelpazesini sunmayı hedefliyoruz. Bugünlerde müşterilerimiz spx.com.tr’de Salomon, Merrell, Jack Wolfskin, Burton, Rossignol, Quiksilver ve Skechers gibi trend belirleyen markaların ürünlerine rahatlıkla ulaşabiliyorlar.

Bu doğrultuda gelecek dönemde de doğa ve spor tutkunlarını, ihtiyaç duydukları ürünlere en kolay ve hızlı şekilde ulaşabilmeleri için spx.com.tr’yi ziyaret etmeye davet ediyoruz.


İlyas Karaca
Olgar, E-Ticaret ve Müşteri İlişkileri Koordinatörü

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 106. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.