artwork

Yeni bir entegre yaratıcı gençlik ajansı kuruldu: YouthWorks

7 sene önce

0

Yeni bir yaratıcı gençlik ajansı kuruldu: YouthWorks. Oluşum, HappyPeopleProject ve Türkiye’de gençlik iletişimi denildiğinde akla gelen isimlerden biri olarak dikkat çeken Serhat Gürcü liderliğinde ortaya çıktı. Youth Marketing’de 2.0’a geçiş yapma iddiasıyla kurulan YouthWorks, gençlik iletişiminde Türkiye’nin önde gelen profesyonellerinin yer aldığı büyük bir ekiple hizmet vermeye başladı. Gençler üzerindeki deneyimini HappyPeopleProject’in müşterileri için de kullanacak olan YouthWorks, doğru stratejileri özgün yaratıcılıkla birleştirerek müşterilerine büyük pazar başarıları kazandırmayı hedefliyor. Gürcü liderliğinde, HappyPeopleProject’in kurucuları Yaşar Akbaş, Orçun Onural ve Emel Göker‘in yeni ortak girişimi olan YouthWorks’de ATL + Digital + Content ve Activation bir arada olacak, tek bir bir çatı altında müşterilerinin tüm pazarlama iletişimi ihtiyaçları karşılanacak.

YouthWorks Ajans Başkanı Gürcü, “Türkiye nüfusunun % 61’i 35 yaş altında. Yani 47 milyon kişi! Bu insanları gençliğe bağlamak için onları en iyi tanıyan ajans olmak artık yetmiyor. Üzerine üst düzey yaratıcılık ve stratejiyi koyabilmelisiniz. Youthworks, bizlerden aldığı yeni nesil ajans deneyimi ve hedef kitle uzmanlığını, Happy People Project’den aldığı yaratıcılık ve strateji derinliği ile birleştiriyor ve youth marketing 2.0’ı tanımlıyor. Sadece iki ayda hizmet vermeye başladığımız 12 marka da doğru yolda olduğumuzun göstergesi” şeklinde konuştu.

YouthWorks gençlik iletişiminde oldukça iddialı hedeflerle yola çıkarken, HappyPeopleProject için de gerçek anlamda 360 derece yaratıcı entegre ajans hizmeti vermek adına çok önemli bir adım attıklarını belirten HappyPeopleProject Ajans Başkanı Yaşar Akbaş “Bugün Türkiye gibi genç nüfusun ekonomiyi domine ettiği bir pazarda gençleri doğru anlamak, marka stratejilerini buna göre belirlemek ve buna göre iletişim yapmak kaçınılmaz bir ihtiyaç. Bu ihtiyacın sadece gençlik markaları için olduğunu düşünmek büyük saflık olur. Bu ülkenin yarısından fazlasını genç nüfus oluşturuyor ve hemen hemen tüm markalar için bu kitle çok çok önemli. Ben pazarlama iletişimi yapan bir çok profesyonelin de Türk gençliğini yeterince anladığını düşünmüyorum. Zaten bu yüzden de prototip bir gençlik var reklamların %80’inde.. Aynı şeyleri giyen, aynı koltukta oturan, aynı gitarı çalan… Sokaklarda ise bambaşka bir gençlik var.. Türk gençliği çok daha karmaşık; kendi alt grupları olan ve bu alt gruplar arasında ciddi farklar barındırıran bir yapı. Ancak hala global araştırmalardan süzülmüş gençlik içgörüleriyle bu gençlere çalışılıyormuş gibi geliyor bana.. Bu anlamda YouthWorks, Serhat Gürcü’nün liderliğinde daha güçlü, daha donanımlı ve daha yaratıcı bir gençlik iletişim ajansı olarak sektöre çok şey katacak.  Happy People için de çok heyecan verici bir gelişme. Çünkü şu an hizmet verdiğimiz ya da gelecekte hizmet vereceğimiz tüm markalarımız için böyle bir yapının yaratacağı değer inanılmaz” dedi.

HappyPeopleProject CEO’su Orçun Onural da görüşlerini “Happy People Project 5 yıl içinde 30’a yakın markası ve 80’i aşkın çalışanıyla Türkiye’nin en büyük ve önemli bağımsız ajanslarından birisi oldu. Son 10-15 yılda sıfırdan başlayarak bu noktaya ulaşan başka bir bağımsız ajans yok diye biliyorum.  Sebebi çok net bir amacımızın olması: Doğru stratejileri özgün yaratıcılıkla birleştirerek müşterilerimiz için büyük pazar başarıları kazanmak. Türk insanını iyi anlayarak, Türk insanının aklını ve kalbini kazanacak işler üreterek. YouthWorks işte tam da bu nedenlerle kuruldu. Nüfusunun yarıdan fazlası genç olan bir ülkede yaşıyoruz ve HappyPeopleProject’in bütün müşterilerinin yönetimini böyle eşsiz bir bilgiyle daha da ileri seviyeye taşıyacağız.” şeklinde açıkladı.

YouthWorks ile ilgili detaylı bilgi ve röportajı Campaign Türkiye Mayıs sayısında okuyabilirsiniz.

 

Senin için
Tümünü göster
Hepsiburada yılın ilk çeyreğinde 24 Milyon siparişle %78 büyüdü

Hepsiburada, 2023’ün ilk çeyreğinde güçlü performansını sürdürdü...

Ülker “bizz@kampüs”

bizz@kampüs’te 790 takım Dankek için yarıştı...

Aziz&Gwen Sancar Vakfı’nda atamalar gerçekleşti

Aziz&Gwen Sancar Vakfı’nın yönetim kuruluna iki yeni isim atandı...