Yemeksepeti’nden ‘Suç ve Ceza’ projesi

Yemeksepeti, Suç ve Ceza projesi ile üç aydır sipariş vermeyen kullanıcılarını geri kazanmayı ve onlardan geri bildirim toplamayı hedefliyor.

Yemeksepeti çalışanları tarafından senaryosu yazılan interaktif video; eğlence, oyun ve geri bildirim sistemini birleştiriyor. Sonucunda ise, kullanıcı memnuniyetine yönelik bir deneyim ortaya çıkıyor. Şirket yeni projesinin tanıtım videosunu da web sitesinden paylaştı.

Videoda 450 kişilik Yemeksepeti ekibini yöneten direktörler kullanıcılara ‘hesap veriyor’. Cezalara boyun eğen bu isimler ise Pazarlama Direktörü Barış Sönmez, IT Direktörü Bülent Akar, İK Direktörü Ceran Dereobalı, Satış Direktörü Korhan Erçin, COO Nedim Nahmias ve Kullanıcı Deneyimi Direktörü Onur Bilgi. Hikayenin en başından itibaren kullanıcının tarafında olan CEO Nevzat Aydın ise, kullanıcılarının sipariş vermemesinin sorumlusu olarak gördüğü direktörlere, ‘hiç çekinmeden’ ceza vermeye davet ediyor.

Kullanıcı videonun son safhasında sipariş vermeme nedenlerini Yemeksepeti’ne ulaştırabilecek. Bu geri bildirimler ilgili departmanlara iletilecek ve tüm direktörler ekipleri ile birlikte şikayetlere çözüm üretecek.

Suç ve Ceza videosunun, sadece ceza verme bölümünü içeren bir versiyonu daha hazırlandı ve bunun için bir mikro site oluşturuldu. Böylece tüm Yemeksepeti kullanıcıları hatta kullanıcı olmayanlar bile siteye girerek, videonun kısa haliyle ceza verme deneyimini anonim olarak yaşayabilecekler.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.