Yaz kampında regl draması

Kadın hijyen ürünleri kategorisine ait reklamlar son yıllarda o katlanılmaz mavi sıvı çerçevesinden çıkmaya başladı. Şimdi de abonelikle çalışan ve aylık olarak ürün yollayan regl-bakım servisi HelloFlo.com, “Camp Gyno” isimli reklam filmiyle bir adım daha ileri gidiyor. İki dakikalık reklam filminde ilk periyodunu yaşayan genç kız bunu popüler olmak için kullanıyor ve ürünleri ve tavsiyelerini arkadaşlarına sanki uyuşturucu ticareti yapıyormuş edasıyla despotik tavırlarla veriyor.

Reklam filmi şu cümleyle başlıyor: “Yazın başında beni kampta kimse tanımıyordu. Öylesine bir eziktim işte. Ama sonra işler değişti. Regl oldum. Cesaretin kırmızı nişanı!”

Fakat kampın jinekoluğu olmaya soyunan kızımızın saltanatı HelloFlo sayesinde uzun sürmüyor. Bütün kampa tampon ve içinde şeker de olan postalar gelmeye başlıyor ve genç kız bunu Noel Baba’nın hediyelerine benzetiyor: “It’s like Santa for your vagina!”

Bu reklam bir ajansla birlikte yapılmadı. Reklam yazarlığı ve yönetmenlik görevini BBDO kreatifleri Pete Marquis ve Jamie McCelland üstlendi.

Reklam yazarı Marquis birçok genç kızın ilk periyodlarını yaşarken ailelerine değil de arkadaşlarına gittiğini ve 12 yaşındaki birinin de bilgi kaynağı olarak yeterli olmayacağını söylüyor.  Ardından ekliyor: “Buradan yola çıkarak kampın komik bir yer olacağını düşündük. Bunun üzerine de reklamdaki kızın ilk periyodunu üzüntü verici bir olay değil de popüler olma fırsatı olarak görmesini istedik ve bu oldukça komik.”

Hello Flo’nun kurucusu ve CEO’su Naama Bloom da şöyle diyor: “Ergenlik tuhaf bir zaman ama bir yetişkin olduğunuzda geri dönüp bakınca bu komik anları görüyorsunuz. Ben kızların ergenliğe girişlerini hakkında gülebilecekleri bir şey olarak hatırlamalarını istiyorum, korkunç ya da üzücü değil.”

Künye

Reklamveren: Hello Flo

Kurucu, CEO: Naama Bloom

Reklam yazarları ve yönetmenler: Pete Marquis, Jamie McCelland

Prodüksiyon şirketi: Hayden 5

Baş yapımcı: Milos Silber

Yapımcılar: Tyler Ben-Amotz, Todd Wiseman Jr.

Kaynak: fastcocreate.com

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.