Yapı Kredi’ye Stevie’den 4 ödül

Yapı Kredi’nin mobil bankacılık uygulaması ve web sitesi, dünyanın en saygın iş dünyası ödül organizasyonlarından Stevie International Business Awards tarafından dört kategoride ödüle layık görüldü. Yapı Kredi, Mobil Uygulamalar ve Web Sitesi kategorilerinde bankacılık dalında iki Altın Stevie ödülünün sahibi oldu. Yapı Kredi’nin web sitesi ayrıca Finansal Hizmetler ve Arayüz Tasarımı dalında da iki Bronz Stevie ödülüne layık görüldü.

Dijital Bankacılıkta İki Ana Kategoride Altın Stevie Kazanan Tek Banka

60 ülkeden 3.700 adayın değerlendirildiği Stevie International Business Awards’da Mobil Uygulamalar ve Web Sitesi kategorilerinde bankacılık dalında iki Altın Stevie ödülünü alan tek banka Yapı Kredi oldu. Müşteri odaklı bankacılık anlayışı ile ç dijital kanallarını sürekli geliştiren ve sektörde ilklere imza atan Yapı Kredi, geçtiğimiz sene dünyanın en prestijli finans dergilerinden biri olan Global Finance tarafından “Mobil Bankacılıkta Avrupa’nın En İyisi” seçilmişti. Türkiye’de Google Arama teknolojisini kullanan ilk ve tek banka web sitesi olan ve bu özelliğiyle Google tarafından “örnek uygulama” seçilen “yapikredi.com.tr” ise yenilendiği günden bu yana da 8 kez uluslararası platformlarda ödüllendirildi.

Türkiye’de ilk kez bilgisayarla işlem yapan, ilk online uygulamayı başlatan ve ilk telefon bankacılığı işlemini gerçekleştiren Yapı Kredi’nin bankacılıkta dijital dönüşüme öncülük ettiğini belirten Yapı Kredi Alternatif Dağıtım Kanalları Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, “Yapı Kredi olarak yenilikçi ve müşteri odaklı yaklaşımımız sayesinde müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak için internet ve mobil platformlarımızı geliştirmeye devam ediyor, bu alanda sektörde pek çok ilke imza atıyoruz. Dijital bankacılık alanında ilk ve öncü banka olma misyonumuz doğrultusunda dijital kanallarımızı müşterilerimizin bankacılık işlemlerini rahat ve hızlı bir şekilde yapabilmeleri için sürekli geliştirip ihtiyaca göre yeni özellikler ekliyoruz” dedi. Yapı Kredi’nin, yenilikçi ürün ve uygulamalarla fark yaratmayı sürdüreceğini belirten Doğan, “Aldığımız bu uluslararası saygın ödüller de dijital bankacılıkta öncü rolümüzün teyidi niteliğinde” diye konuştu.

Yapı Kredi’nin Türkiye’de bir ilke imza atarak Google Search Appliance teknolojisiyle tamamen yenilediği web sitesi yapikredi.com.tr kullanıcıların site içerisindeki aramalarını kolaylaştırıyor ve akıllı önerileriyle onlara özel sonuçlar sunuyor. Bu yenilenme ile birlikte site içi arama sayısı artarak, Temmuz 2015 itibarıyla 16 milyona ulaştı. Yapı Kredi ayrıca iPhone, iPad, Android, Android Tablet, Blackberry, Apple Watch ve Windows Phone 8 cihazlarının kullanım alışkanlıklarına uygun  mobil bankacılık uygulamaları ile mobil internet deneyimi sağlayan m.ykb.com’u Türkiye’de ilk kez bir arada müşterilerinin kullanımına sunan banka konumunda bulunuyor. Türkiye’nin ilk Apple Watch uygulaması da Yapı Kredi tarafından müşterilerinin hizmetine sunulmuştu.

Bu bir ilandır…

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.