Yapay zekanın jüri olduğu Huawei fotoğraf yarışması başlıyor

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, kapsamı Batı Avrupa’yla sınırlı olan bir fotoğraf yarışması düzenliyor. Bir insanın ve yapay zekanın jüri olduğu Huawei fotoğraf yarışması P20 Pro modelinin tanıtımı için düzenleniyor.

Özellikle Instagram fotoğrafçılarının hedeflendiği yarışmaya her tür kamera ve telefonla katılmak mümkün. Fotoğraflar Facebook Messenger’daki interaktif bir chatbot üzerinden gönderiliyor. Yarışmanın “Karanlıktan Sonra” ve “Derin Detaylar” gibi kategorileri de bulunuyor.

Huawei fotoğraf yarışması jürilerinden biri, profesyonel fotoğrafçıların çektiği binlerce fotoğrafla beslenerek geliştirilmiş bir yapay zeka algoritması olacak. Yapay zeka odaklama, netlik, renki doygunluk ve kompozisyonu değerlendirecek.

Huawei P20 modelinde kullanılan lenslerin üreticisi olan Leica’nın önde gelen fotoğrafçılarından Alex Lambrechts ise yarışmanın insan jürisi olarak görev alıyor. Yarışmanın ödülleri arasında P20’nin yanı sıra 10 kişiye Floransa seyahati de bulunuyor. Kazananlar İtalya’nın sanat merkezi Floransa’da Leica’dan fotoğrafçılık dersleri alacaklar.

Kampanya FCB Inferno ve Huawei Batı Avrupa Pazarlama Müdürü Andrew Garrihy imzası taşıyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.