‘Yabancı’ların gözünden Türk reklamcılığı

Campaign Türkiye’nin Ağustos sayısı bayilerde. Bu sayının kapak konusunda reklam sektörünü farklı ve “yabancı” bir bakış açısıyla değerlendirdik.

Yaşadığı çevrede ‘yabancı’ olan kişinin perspektifi önemlidir. Olanı biteni dışarıdan bir göz olarak analiz eder ve lokal kişilere göre daha objektif olarak içselleştirir. Bu yaklaşımla yurtdışında çalışan Türk reklamcılardan ve Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu reklamcılardan karşılaştırmalı bir Türk reklamcılığı bakışı aldık.

İş yapış şekilleri dünyada ve Türkiye’de nasıl farklılıklar gösteriyor? Hem yurtdışını hem burayı bilen reklamcıların Türkiye’de gördükleri eksiklikler neler? İyi ve güçlü yönler neler? Ogilvy & Mather Frankfurt’tan Tolga Büyükdoğanay, Leo Burnett Moskova’dan Selim Ünlüsoy, ABD’den freelance reklamcı Can Kadıoğlu, Wieden + Kennedy Portland’dan Sezay Altınok, Publicis Modem Türkiye’den Vincent Bouvard, Bed and Breakfast’ten Stephane Vincent, DDB İstanbul’dan Lawrence Du Pre ve McCann İstanbul’dan Folker Wrage değerlendirdi.

Haberin tamamı Campaign Türkiye Ağustos sayısında.

Ağustos sayısındaki diğer başlıklar için tıklayın…

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.