WPP’nin yeni CFO’su John Rogers oldu

Mark Read işletmedeki dönüşüm ile birlikte yeni işe alımları vurguluyor.

WPP'nin yeni CFO'su John Rogers oldu-campaigntr
John Rogers

WPP, emekli olan Grup Finans Direktörü Paul Richardson’un başarılı olması için Sainsbury’s’in mali operasyonlarında tecrübe edinmiş John Rogers’ı atadı.

2020’nin başlarında WPP’ye finans direktörü olarak katılacak ve 31 Ekim’de Sainsbury’s’den ayrılacak. Sainsbury’s onun yerine chief executive olarak gelecek yıl Mike Coupe’u getirmeyi düşünüyor.

Rogers, 2010-2016 yılları arasında chief financial officer (CFO) olarak görev aldı. Sainsbury’s Argos’ta chief executive olduğunda perakende ticaretini entegre etmek ve Coupe’a rapor etmekten sorumlu idi.

WPP, Rogers’a Sainsbury’s Argos’un dijital dönüşümüne önderlik etmesi konusunda güvendi.

WPP Chief Executive’i Mark Read: “John sadece yetenekli bir CFO değil, aynı zamanda işletme dönüşümüne dair geniş kapsamlı deneyimine sahip bir lider. Önceliği; WPP’nin yeni büyüme stratejisini desteklemek için yaratıcılık, teknoloji ve yetenek alanındaki yatırımları en iyi şekilde geliştirecek bir finanslama fonksiyonuna öncülük etmek olacak.

Paul’a, şirkete yirmi yıldan fazla bir süredir devam eden katkısı ve WPP’yi bugünkü haline getirmekteki; dünya lideri yapmaktaki rolü için teşekkür etmek istiyorum.”

 

Coupe: “John benimle birlikte 14 yılı aşkın süredir çalışmaktaydı ve işimize sıra dışı bir katkıda bulundu. Onu Sainsbury’s’den geleceği için en güzel dileklerimizle uğurluyoruz.”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.