artwork

WPP, Epic Games ortaklığı ile metaverse’e atlıyor

9 ay önce

0

Global ajans holding şirketi WPP, interaktif eğlence şirketi Epic Games ile ortaklık kurdu. Ortaklık, WPP çalışanlarını Unreal Engine‘i kullanarak Fortnite’ta özel marka deneyimlerini nasıl oluşturacakları hakkında da eğitecek.

Unreal Engine ve hit oyun Fortnite’tan sorumlu geliştirici Epic Games, WPP ajanslarının metaverse’teki şirketler için yeni bir dijital deneyim çağına uyum sağlamasına yardımcı olacak.

Ortaklık; yöneticiler, yaratıcı uygulayıcılar ve medya uzmanları ve stratejistler için yeni bir eğitim programı uyguluyor. WPP çalışanları, Unreal Engine kullanarak Fortnite’ta özel marka deneyimleri oluşturmayı öğrenecek.

WPP ekipleri; oyunlar, film, mimari, moda, otomotiv, müzik ve canlı etkinlikler dahil olmak üzere çeşitli sektörlerde kullanılan gelişmiş bir gerçek zamanlı 3D oluşturma aracı olan Unreal Engine’de markalar için etkileşimli deneyimler oluşturabilecek.

Ozweego (adidas) spor ayakkabı serisi için Fortnite’ta yaratılan “üç boyutlu ada” gibi yenilikçi çalışmalar üretmek amacıyla WPP, bir Epic Games şirketi olan SuperAwesome ile iş birliği yaptı.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan

Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
M&M’s şekil değiştirdi

Maya Rudolph, bildiğimiz M&M’s’leri “çikolata kaplı midye”lere dönüştürdü...

Facebook’un kullanıcı sayısı 2 milyara ulaştı

Facebook’u günlük olarak kullanan insan sayısı 2023’ün Aralık ayında ortalama...

PepsiCo’nun yeni içeceği Starry NBA’in resmi içeceği oldu

PepsiCo’nun yeni içecek markası Starry, Kuzey Amerika’da NBA, WNBA ve...