WhatsApp’ta artık gönderdiğiniz mesajları silebileceksiniz

Uzun zamandır beklenen özellik nihayet geldi! WhatsApp’ta gönderilen mesajlar artık silinebilecek.

Mobil kullanımla başlayıp masaüstüne de geçiş yapan mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta gönderilen mesajları hem kendi telefonunuzdan hem de karşı tarafın ekranından silebilme özelliği getirildi. Son aylarda test aşamasında olan özellik, sonunda akıllı telefonlardaki yerini aldı. Buna göre kullanıcılar hem tekil konuşmalarında hem de gruplarda yazdıkları mesajları, karşı tarafın da görmemesini sağlayacak şekilde silebiliyor.

Ama özelliğin işe yarayabilmesi için kilit bir nokta var. Eğer gönderilmiş bir mesajı silmek istiyorsanız bunu 7 dakika içerisinde yapmanız gerekiyor. Bir mesajı silmek için uygulama size iki seçenek sunuyor. Birinde sadece kendi ekranınızda silerken (delete for me), diğerinde diğer herkesin telefonunda (delete for everyone) silebiliyorsunuz. Silinen mesaj içeriklerine yazılı olanlar dışında fotoğraflar, videolar, GIF’ler ve ses mesajları vb. seçenekler de dahil.

Bir mesajı silmek için uygulama size iki seçenek sunuyor.

WhatsApp’ta mesajı sildikten sonra ne oluyor?

7 dakika içerisinde mesajınızı sildikten sonra hiçbir şey yazılmamış gibi duracağını düşünmeyin. Karşı taraf sildiğiniz mesajın içeriğini görüntüleyemiyor ama sizin mesaj sildiğiniz bilgisi ona ulaşıyor.

Yeni özellik Android, iOS ve Windows Phone’larda kullanılabiliyor. Günlük 1 milyar kullanıcıya ulaşan WhatsApp uygulamasını, Facebook 2014 yılında 19 milyar dolara satın almıştı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.