We Are Social, Cannesogram’ı yayınladı

Küresel sosyal medya ajansı We Are Social, geçen on yılda farklı ülkelerin Cannes Lions’taki performanslarını gösteren, interaktif “Cannesogram”ı yayınladı.

Bu istatiksel harita üzerinde belirlenen yıla göre, ülkelerin alanları değişiyor. Alanlardaki bu değişim, ülkelerin o yıl içerisinde Cannes’da kazandıkları ödül sayısına göre gerçekleşiyor.

Harita üzerinde kullanıcılar, Grand Prix, Altın, Gümüş, Bronz Lions gibi kategorilerde detaylı bilgiler de alabiliyorlar. We Are Social Kreatif Direktörü ve bu yılki Cannes Lions Siber Jürisi James Nester, bu harita sayesinde küresel yaratıcılığın içgörüsünün aydınlatılabildiğini söylüyor. Nester yorumlarına, “Hangi ülkenin daha iyisini yaptığına dair birçok tartışma var. Bu yüzden biz de verileri kullanarak bu konuyu Lions kazananlar üzerinden göstermek istedik. Yaratıcı dünyanın nasıl hızlı değiştiğini görmek büyüleyici ve bu çalışma bizlere farklı ülkelerin farklı kategorileri sürekli olarak sahiplendiğini gösteriyor” sözleriyle devam etti. Daha detaylı bilgi için aşağıdaki görsele tıklayabilirsiniz.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.