Warner Bros, Harry Potter’ın 20. yılını ışıklandırılmış asalarla kutluyor

Warner Bros, Harry Potter ve Felsefe Taşı filminin 20. yıl dönümünü kutlamak için Londra’daki Leicester Meydanı’ndaki bahçeleri aydınlatacak dokuz devasa asa yerleştirdi.

18 metrelik bir geçit oluşturan 15 fit yüksekliğindeki büyücü asaları, Harry Potter ve Fantastik Canavarlar filmlerindeki dokuz karaktere ait olanların kopyaları.

13 – 25 Ekim tarihleri arasında dokuz asa 18:00 – 20:35 saatleri arasında aydınlatılacak. Planlanan günlerde Harry Potter ve Fantastik Canavarlar’dan müzik eşliğinde düzenli ışık gösterileri yapılacak.

Warner Bros İngiltere ve İrlanda Ülke Müdürü Polly Cochrane şunları söyledi: “Leicester Square, yirmi yıldan fazla bir süredir Harry Potter ve Fantastik Canavarlar filmlerinin galalarına ev sahipliği yaparak büyücülük dünyası için kendi rolünü oynadı, bu yüzden hayranların eğlenmesi için asaları getirmekten mutluluk duyuyoruz.”

Asalar, Westminster Belediye Meclisi ve ortakları tarafından düzenlenen, ekim ayının sonuna kadar açık havada sanat, eğlence ve kültürün toplandığı ücretsiz bir etkinlik olan Inside Out Festival’in bir parçasını oluşturacak.

Fantastik Canavarlar: Dumbledore’un Sırları‘nın 8 Nisan’da sinemalarda gösterime girmesinden önce, asalar dört İngiltere şehrini turlayacak: Hull, Stoke, Reading ve Birmingham. Mekanlar ülke çapında yapılan bir oylamanın ardından seçildi. Her biri, asaları Mart 2022’den itibaren bir hafta boyunca barındıracak.

Harry Potter ve Felsefe Taşı’nın resmi 20. yıl dönümü 16 Kasım 2021’e denk geliyor. Sonbahar boyunca, 29 Ekim’den itibaren İngiltere ve İrlanda’daki sinemalarda özel gösterimlerle kutlanacak.

Diğer şenlikler arasında Edinburgh, Birmingham, Cardiff ve Belfast’taki tren istasyonlarına kurulacak olan Platform 9 ¾ Tramvay turu da var.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.