WARC, sürdürülebilirlik merkezi için Lions ve AA ile iş birliği yapıyor 

Ascential‘ın bir parçası olan WARC, iklim kriziyle mücadelede pazarlama endüstrisine yardımcı olacak bir kaynak olan WARC Sustainability Hub için kardeş marka Lions ve İngiltere’nin Reklamcılar Derneği ile ortaklık kurdu.

Merkez, işletmelerin daha sürdürülebilir eylemler gerçekleştirmesine ve endüstrinin çevresel etkisini azaltmasına yardımcı olmak için tasarlanmış bir içerik koleksiyonunu bir araya getiriyor.

En iyi uygulama yönergeleri, etkililik vaka çalışmaları ve fikir liderliğini içeren içerik bu merkezde toplanıyor, ayrıca AA, IPA ve ISBA tarafından yönetilen ve Campaign yayıncısı Haymarket tarafından desteklenen bir İngiltere girişimi olan Ad Net Zero’dan derlenen ek kaynaklar da mevcut.

WARC Sustainability Hub’ın lansmanını kutlamak için WARC, Net Zero Marketing Kılavuzu’nu da yayınladı. Net Zero; küresel iklim bilimcilerinin, küresel ısınmayı kontrol altına almak ve 1,5 derecenin üzerindeki sıcaklık artışlarını önlemek için dünyanın 2050 yılına kadar ulaşması gerektiğini söylediği bir hedef.

WARC Net Zero Kılavuzu, net sıfır hedefine ulaşmak adına endüstrinin ürettiği sera gazı emisyonlarının miktarını azaltma konusunda ne yapması gerektiğini özetliyor.

Marketer’s Toolkit 2022 için yapılan bir ankete göre; pazarlamacıların neredeyse yarısı (%46), çevrenin finansal büyüme için eşit öneme sahip olduğuna inandıklarını söyledi.

Yeşil aklamanın tehlikelerinden iklim liderliği örneklerine kadar, rehber, davranış değişikliğini teşvik etmeye ve yönlendirmeye yardımcı olmak için dünyanın dört bir yanından endüstri uzmanlarının araştırmalarını ve katkılarını topluyor.

WARC CEO’su Paul Coxhill: “İklim krizi konusunda şimdi harekete geçmek çok önemli. Bir endüstri olarak, sadece tüketici davranışını değiştirmeye yardım etmede liderliği üstlenmemiz değil, aynı zamanda kendi davranışlarımıza da bakmamız gerekiyor.” dedi.

Advertising Association CEO’su Stephen Woodford şunları ekledi: “İklim değişikliğinin zorluğu sadece Birleşik Krallık’ta değil, tüm dünyada toplu eylem gerektiriyor. Bu yeni Sustainability Hub, reklam sektöründekilerin karbon emisyonlarını azaltmasına ve daha sürdürülebilir yaşam biçimlerini destekleyecek işler üretmesine yardımcı olacak.”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.