Waitrose yılbaşı kampanyası: Zencefilli Kek

Zencefilli kekten insanlar yapmak herkes için kolay değildir. Waitrose Noel’e özel hazırlanan reklamında bunu başarabilmekten yola çıkarak, bir şeyi yaratmanın ona yüklediğimiz anlamı ve ondan aldığımız tatmini nasıl etkilediğine odaklanıyor. 

“Waitrose’ta çalışan herkes onun sahibidir, bu yüzden onu biraz daha fazla önemser” mesajıyla yola çıkan Waitrose’un Noel için yaratılan filminin başrolünde utangaç bir küçük kız yer alıyor. Okulunda düzenlenen sergi için kendisine zencefilli kek yapma görevi verilen bu küçük kız, başlangıçta ne kadar denese de bunu beceremiyor. Sonrasında bir Waitrose mağazasına giderek oradaki bir çalışandan yardım talep ediyor ve her bir denemesi daha iyi sonuçlar vermeye başlıyor. En sonunda keki yapmayı başaran kızımızın kendi başına ürettiği bu kekler okulda da ilgi görüyor ve kızımız bundan büyük keyif duymaya başlıyor.

Reklamın sonunda elbette ki küçük kız, kendisine yardımcı olan Waitrose çalışanına da son kalan bir parça keki götürmeyi ihmal etmiyor.

Waitrose, reklam filminde yer alacak şarkı için de sosyal medya üzerinden bir kampanya başlattı. Dolly Parton’ın Try şarkısını seslendiren birçok insan kendi kayıtlarını Waitrose ile paylaştı ve seçilen kayıtlar birleştirilerek reklamda kullanıldı. Şu anda internet üzerinden indirilebilir olan şarkıdan elde edilen gelir, seçilen 3 farklı kuruma bağışlanacak.

Künye:

Reklamveren Waitrose

Reklam Ajansı BBH, London, UK

Kreatif Direktörler Ken Hoggins, Martha Riley

Kreatif Ekip Fred Rodwell, Andy Parsons

Stratejist Melanie Arrow

Strateji Direktörü Tom Roach

Yapımcı Glenn Paton

Yapım Şirketi Park Pictures

Yönetmen Tom Tagholm

Post Prodüksiyon MPC

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.