artwork

WACL ‘İş Yerinde Menopoz’ etkinliği için kadroyu açıkladı

1 sene önce

0

WACL, iş yerinde menopoz sorunlarına ilişkin ilerlemeyi inceleyecek olan “İş Yerinde Menopoz” etkinliğinde WPP Baş Yöneticisi Mark Read ve Muhafazakar Milletvekili Caroline Nokes yer alacak.

3 Mart’ta Zoom üzerinden gerçekleşecek tartışmaya Creative Salon Kurucusu Sonoo Singh ev sahipliği yapacak.

Kayıtlı menopoz uzmanı ve Pratisyen Hekim, Dr. Clare Spencer ile birlikte reklam ajansı Dark Horses Kurucusu ve açık kaynaklı bir menopoz politikasının yazarı Melissa Robertson da katılacaklar arasında.

Panel, iş yerinde menopozla ilgili farkındalığı artırmanın yollarını, konuyla ilgili tabuların nasıl kaldırılacağını ve menopoz politikalarının desteklenmesinin işi ve kârlılığı artırıp artırmayacağını inceleyecek.

Read, WPP patronu olarak edindiği deneyime dayanarak şirketin menopoz stratejilerini ana hatlarıyla belirleyecek ve daha fazla erkeği menopoz söyleşisine katılmaya çağıracak.

Nokes, bir milletvekili ve Kadın ve Eşitlik Komitesi başkanı olarak bulunduğu pozisyondan konuyla ilgili görüşü aktarırken, Robertson reklam sektöründen perspektif sunacak.

Geçen yıl WACL’in ilk menopoz etkinliği “Menopause: Everyone’s Business” (Menopoz: Herkesi İlgilendirir) olmuştu. O sırada uzmanlar; menopozda damgalama, bunun kadınların fiziksel, duygusal ve zihinsel sağlığı üzerindeki etkisi ve ayrıca mevcut destek veya destek eksikliği gibi konuları tartışmıştı.

İşletmeler, pandeminin hoş karşılanan bir yan etkisi olarak, özellikle düşük veya menopozdan mustarip kadınlara, çalışanlara destek ve esneklik sunmanın önemini fark etti.

Sonuç olarak işletmeler, iş yerinde eşitlik konusunun güçlenmesini yavaş yavaş teşvik eden daha ilerici politikalar uyguladılar. WACL’nin etkinliği bu nedenle iş yerinde menopoza ilişkin farkındalığı geliştirme yolunda güzel bir tartışmadır.

Senin için
Tümünü göster
Pepsi 15 yıl sonra ilk kez logosunu değiştirdi

Pepsi, logosunu ve marka kimliğini yeniledi. Pepsi yeni logosunda nostaljik...

Küresel pazarlama endüstrisi 2023 DEI Census’u başlatıyor

Pazarlama uzmanları, anonim olarak 15 dakikalık anketi dolduruyor ve iş...