VOWSS Cannes Lions 2018’de kadınları ödüllendirdi

Bu yıl ikinci kez düzenlenen VOWSS Cannes Lions 2018’de kadınlar tarafından hayata geçirilmiş en iyi reklamlara ve kısa filmlere ışık tuttu. Adam & Eve/DDB’nin kreatif ekiplerinden biri olan Selma Ahmed ve Genevieve De Rohan Willner, 2017’de H&M için hazırladıkları reklam filmiyle kazananlar arasında yer aldı.

Sektörün yaratıcı kadınları Cannes Lions 2018 VOWSS organizasyonunda ödüllendirildi.

The Voice of a Woman Film Festival ve kadınlara danışmanlık veren global bir kuruluş olan SheSays iş birliğiyle hayata geçirilen VOWSS Cannes Lions 2018’de ikinci yılını kutluyor.

En iyi Yazar/Yönetmen Ödülü, Placebo için Gana’daki elektronik çöplükte çektiği Life’s What You Make It video klibiyle yönetmen Sasha Rainbow’un oldu. BBDO New York kreatif direktörü Bianca Guimarães, siber zorbalığa karşı hazırladığı “Monica Lewinsky in real life” filmiyle ödül aldı.

Yaratıcı kadınları kutlama zamanı

Mr President’ın CCO’su ve SheSays’in eş kurucusu Laura Jordan-Bambach ödüller konusunda şu yaptı:

“Geçtiğimiz 12 ay içinde cinsiyet eşitliği ve cinsel taciz konularında büyük değişimler yaşandı. Tüm kadınların başarılarını dünyanın her yerinden en iyi kısa filmler, markalı içerikler ve reklamlarla kutlamak, aynı zamanda bu işlerin arkasındaki kreatif direktörleri, yönetmenleri ve yükselen yıldızları ödüllendirmek için çok uygun bir an.”

VOWSS sponsorları arasında Mr President, yaratıcı medya grubu Rise ve Facebook Creative Shop bulunuyor. Frank & Lively, Finchfactor, HappyDown ve The Mill organizasyona destek veriyor.

Kazanan işleri bu videoda izleyebilirsiniz:

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.