Volkswagen çocukları yolculuklarda ekranlardan uzaklaştırmayı hedefliyor

Volkswagen tasarladığı sesli kitap uygulaması ile çocukları ekrandan uzak tutmaya çabalarken araba yolculuklarını farklılaştırıyor.

Çocukların arabanın arka koltuğunda otururken camdan dışarı bakarak zihinlerini serbest bıraktıkları günler çok eskide kaldı.

Şimdi çocuklar daha çok elindeki cihazlara odaklanıyor ve kendini dış dünyadan koparıyor. Bu nedenle Volkswagen bu eğilimi, konum bazlı bir sesli kitap uygulamasıyla tersine çevirmeye çalışıyor. Amsterdam merkezli Achtung ajansı tarafından yaratılan “Snelweg sprookjes” (Yolculuk hikayeleri) isimli reklam, çocuklara bir ekranın gerçek dünyanın büyüsünü hiçbir zaman yenemeyeceğini hatırlatıyor. Hollanda otoyollarında bulunan petrol istasyonlarından rüzgar güllerine kadar her türlü nesnenin haritasını çıkardı ve 5000 km’den fazla asfaltı taradı. Uygulama, her çocuğun gördüğü şeye cevap olarak bu nesneleri gerçek hayat hikayelerine dönüştürüyor ve çocukların araba yolculuğu kişiselleştirilmiş bir macera halini alıyor. Bu yenilik, çocukların kitap yazarlarıyla iş birliği içinde yaratıldı.

Künye

Reklamveren: Volkswagen
Pazarlama İletişimi Ekip Yöneticisi: Eric Bun
Marka İletişim Yöneticileri: Laura Derks, Karin Sijbring
Ajanslar: ACHTUNG! mcgarrybowen, Kraftwerk – Linked by Isobar
Yaratıcı Yönetmenler: Samyr Souen, Kika Douglas
Kıdemli Yaratıcı Ekip: Wilmar Versprille, Matthijs Groos
Junior Yaratıcı: Lieve Eek
Müşteri Yöneticisi: Dirk Jan de Krom
Strateji Direktörü: Boris Nihom
Strateji: Gerben van der Zwaard
İçerik Yapımcısı: Souraya El-Far
Dijital Yapımcı: Kim Do
Tasarımcılar: Joost Huver, Jack McAuliffe
Tasarım Direktörü: Roy van Dijk
İllüstrator: Mario Niveo
Prodüksiyon Şirketleri: Since ‘88, Round Trip, Robot Kittens
Ses Tasarım: Big Orange
Yazarlar: Joke van Leeuwen, Daan Remmerts de Vries, Babette van Veen, Herman van Veen, Wilmar Versprille, Matthijs Groos

at of a car, letting their minds wander.

It is more likely now that kids will be sucked into screens, disconnected from the world outside – so that’s why Volkswagen is trying to reverse this trend with a location-based audiobook app. Created by Amsterdam-based agency Achtung, “Snelweg sprookjes” (translated: “Road tales”) reminds kids that a screen will never beat the magic of the real world. The team mapped everyday objects found on Dutch highways, from petrol stations to windmills, and scanned more than 5,000 kilometres of tarmac. The app transforms those objects into real-life stories that respond to what each child sees, turning their car ride into a personalised adventure. The story engine was created in collaboration with children’s book authors.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.