Vodafone’dan kadınlara “savunma şemsiyesi”

Kadına şiddete karşı duyarlı davranan markalardan biri olduğunu Cannes‘da Y&R Team Red‘e Grand Prix kazandıran Kırmızı Işık Uygulaması ile gösteren Vodafone, Hindistan’da bir kampanya başlattı. Hindistan’da erkeklerin çalışmak üzere büyük şehirlere göç etmeleri sık görülen bir olay. Ailelerini arkalarında bıraktıklarında onların güvenliğinden duydukları endişe de aynı şekilde…

Bu endişeyi azaltmak isteyen Vodafone India, M-Pesa isimli mobil para transferi ve mikro-finans hizmeti, Ogilvy Mumbai ve Joshua Tree Films ile işbirliğine giderek bir çalışmaya imza attı. Yaratılan “Self-Defense Umbrella” kampanyasıyla, üzerine savunma tekniklerinin piktogramları işlenen şemsiler, saldırıya uğramaları durumunda kendilerini korumaları amacıyla kadınlara dağıtıldı.

Kampanya için hazırlanan kısa film Mumbai’da ve Uttar Pradesh’teki Jaunpur köyünde çekilde.

Yönetmen Praytit Seth’in konuyla ilgili yorumu, “Yapmak istediğimiz tek şey kendilerine şemsiye verilen kadınların nasıl tepki vereceklerini görmekti. Bu kadınlar paranın yanında ne alacaklarını ve kendilerine şemsiye verildiği an nasıl davranacaklarını bilmiyorlardı” şeklinde oldu.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.