Vodafone Vakfı’ndan “Düşler Gerçek Olsun” kampanyası


“Teknoloji Hayatın Hizmetinde”
vizyonuyla önemli sosyal yatırımlara imza atan Türkiye Vodafone Vakfı, engelli ve sosyal dezavantajlı bireylere yönelik farkındalığın artırılmasına katkıda bulunacak yeni bir kampanya başlatıyor. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Twitter üzerinde başlayan ve bir ay sürecek “Düşler Gerçek Olsun” kampanyası ile sosyal medya kullanıcılarından Twitter hesaplarını bir günlüğüne Düşler Akademisi’ne bağışlamaları isteniyor. Bu anlamda Türkiye’de bir ilk olan kampanya ile Twitter kullanıcıları ayrıca, Düşler Akademisi’ne SMS ile de bağışta bulunabilecek. Türkiye Vodafone Vakfı ise Düşler Akademisi’ne kampanya süresince toplanacak bağış miktarı kadar bağış yapacak. Kampanyaya Beyazıt Öztürk, Arzu Kaprol, Ayça Erturan ve Ümit Erdim gibi ünlü isimler de destek veriyor.

Vakıf, 2008 yılında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Alternatif Yaşam Derneği işbirliğiyle hayata geçirdiği Düşler Akademisi’nin bilinirliğini artırmak ve merkezde eğitim alan engelli gençlerin düşlerinin gerçekleştirilmesine katkıda bulunmak üzere sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden #DüşlerGerçekOlsun hashtag’i ile bir farkındalık kampanyası başlatıyor.

Türkiye Vodafone Vakfı’nın “Düşler Gerçek Olsun” kampanyasına destek vermek isteyen Twitter kullanıcıları, kampanyaya özel olarak hazırlanan www.duslergercekolsun.com adresindeki mikrositeyi ziyaret ederek hesaplarını bağışlayabilecek. Bunun için “Twitter hesabını 1 günlüğüne bağışla” butonuna tıklayacak olan kullanıcılar, Twitter hesapları ile giriş yaparak onay verecek. Kullanıcıların onayını takiben o gün içinde hesaplarından Düşler Akademisi adına toplam 4 otomatik tweet atılacak. Projeyi anlatarak destek çağrısında bulunacak olan bu tweet’ler ile Twitter kullanıcılarının takipçileri #DüşlerGerçekOlsun hashtag’i ve linki üzerinden kampanyanın mikrositesine yönlendirilecek ve kampanyaya destek vermeye davet edilecek. Twitter hesabını bağışlayan kullanıcıların kişisel bilgilerine ise hiçbir şekilde erişilmeyecek ve kullanıcılar gün içinde hesaplarını diledikleri gibi kullanmaya devam edebilecek.

Twitter hesaplarını bağışlayan kullanıcılar, ikinci bir destek olarak Düşler Akademisi’ne SMS ile de bağış yapabilecek. Buna göre, mikrosite içindeki “Başka ne yapabilirim?” butonunu seçen kullanıcılar, sayfanın altında yer alan destek mesajına yönlendirilecek ve DESTEK yazıp 5595’e mesaj atarak Düşler Akademisi’ne 5 TL bağışta bulunabilecek. Türkiye Vodafone Vakfı da Düşler Akademisi’ne kampanya süresince toplanan toplam bağış miktarı kadar bağış yapacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.