Vodafone İstanbul Calling yıldızları İstanbul’a getiriyor

1 Mayıs – 30 Ağustos arasına yayılan 120 günlük bir müzik maratonu olan ve en uzun soluklu şehir festivali olmayı hedefleyen Vodafone İstanbul Calling Pozitif Live tarafından gerçekleştirilecek. Sigur Ros, Iron Maiden, The National, Prodigy, Snoop Dogg, Basement Jaxx, Kesha, Tiesto ve 30 Seconds to Mars bu festival kapsamında bu yaz İstanbul’a geliyor.

Vodafone ana sponsorluğu ve Garanti Bankası resmi sponsorluğunda dört aya yayılan ve farklı müzik türlerini bünyesinde barındıracak olan festival 2013 yazında onlarca dünya starı, 20’ye yakın etkinlik, şehre yayılan pek çok önemli mekanda konser, panel, atölye çalışmaları ve partiler ile şehri şenlendirmeyi amaçlıyor.

İstanbul’da son yıllarda giderek yükselen “merak uyandıran şehir” imajını, müziğin gücü ile birleştiren bu festivalde BJK İnönü Stadyumu ve Parkorman gibi mekanların yanı sıra Babylon, Babylon Lounge, Salon İKSV, Milk Gallery, SAE, Maçka Parkı, Göztepe Parkı ve Pera Müzesi gibi mekanlar da yan etkinlikler için kullanılacak.

Rihanna 30 Mayıs Perşembe, Tiesto 7 Haziran Cuma , Basement Jaxx, Jaguar Skills ve The Prodigy 29 Haziran Cumartesi, Snoop Dogg, Cee Lo Green ve Nas 7 Temmuz Pazar, Iron Maiden, Anthrax ve Voodoo Six  26 Temmuz Cuma günü Beşiktaş İnönü Stadyum’unda olacak.

The National 23 Haziran Pazar, Thirty Seconds To Mars 30 Haziran Pazar, Sigur Ros 2 Temmuz Salı, Kesha 21 Temmuz Pazar ve Placebo Ağustos ayında Park Orman’da sahne alacak.

Babylon konserleri ise şu şekilde: Brigitte 1 Mayıs Çarşamba, Skip & Die ve Lemonade  2 Mayıs Perşembe, Stubborn Heart 3 Mayıs Cuma, Birth Of Joy  4 Mayıs Cumartesi.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.