Vodafone, tweet’lerden piyes yaratıyor

İspanyol aktör Raúl Arévalo, Vodafone İspanya‘nın Firsts girişiminin bir parçası olarak halk tarafından önerilen tweet‘lerle bir piyeste oynuyor.

Önümüzdeki Cuma günü Vodafone İspanya’nın Firsts programı kapsamında kullanıcılar, #firstteatrotuits hashtag’ini kullanarak oyunculara roller ve direktifler verecekler. Tüm dünyadan gönderilen tweet’ler sonunda iki saatlik bir piyes ortaya çıkacak.

Oyun sırasında seyircilerin akıllı telefonları aracılığıyla kendi tavsiyelerini verebilecekleri oyunu İspanyol aktör Raúl Arévalo, diğer İspanyol aktörler Juanma Díez ve Paula Galimberti ile birlikte 11 Temmuz’da, Madrid’deki Capitol Theatre’da, saat 20:00’da (GMT) oynayacak.

Biletler www.firstteatrotuits.com adresinden ücretsiz olarak alınabiliyor.

Oyun 18 Temmuz’dan itibaren #firstteatrotuits internet sitesinden de izlenebilecek.

Daha önce Antonio Banderas’ın yönettiği ikinci film olan ‘Summer Rain’de rol almış olan Arévalo bu çalışmayla ilgili, “Bu bir grup çalışması. İnsanlar akıllı telefonlarını Twitter üzerinden mesaj atmak için kullanacaklar. Nasıl başlayacağını ve nasıl sona ereceğini bilmiyorum. Bu gerçekten benim merakımı cezbeden bir durum. Daha önce hiç böyle bir şey yapmadım. İlk defa olacak ve sabırsızlanıyorum” yorumunu yapıyor.

Vodafone İspanya, #firstteatrotuits çalışmasını WPP bünyesindeki İspanyol kreatif ajans Sra Rushmore ile oluşturdu.

Telekom devi ayrıca insanlara ilk kez gerçekleştirmek istedikleri şeyler için de Firsts.com’daki Pitch Your First yarışmasıyla bir fırsat sunuyor.

Vodafone Firsts, insanların teknoloji sayesinde yeni şeyler yapabilmesini sağlayan sosyal medya merkezli, aktiviteye dayanan bir program. Firsts, Vodafone’un önceki sponsorluğa dayanan pazarlama aktivitelerinin yerine oluşturuldu.

Diğer “firsts”ler, sörfçü Tom Lowe’un ilk kez Meksiko’da, Todos Santos’da 40 ft yükseklikte bir dalgayla sörf yapması ve Hollandalı büyükanneler An ve Ria’nın uçağa binmelerini içeriyor.

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.