Vodafone Freezone Çaylak Kampı başlıyor

1-12 Temmuz tarihleri arasında Vodafone Freezone desteğiyle Reklamcılık Vakfı tarafından yüzde 100 bursla gerçekleşecek Çaylak Kampı, sektörde kariyer yapmaya istekli ve yetenekli gençlere pazarlama iletişimi sektörünü ve kariyer olanaklarını anlatmayı, bu gençleri sektöre kazandırmayı hedefliyor.

Program, bu yılki uygulamasında üniversitelerin tüm disiplinlerinden pazarlama ve iletişim sektöründe kariyer yapmak isteyen öğrenci ve yeni mezunlara açılacak. 40’a yakın sektör yöneticisinin eğitmenlik ve danışmanlık desteği verdiği kamp ile katılımcılara eğlenceli, dinamik, interaktif kısacası iletişimin kendisi gibi bir ortamda bulunma fırsatının sağlanması amaçlanıyor. Gençler programın akışı süresince iletişim ustaları ile buluşma ortamı, yaratıcı stil ve üsluplar hakkında bilgi edinme fırsatı, iletişim sektöründe “nerede?”, “hangi bölümde?”, “hangi yaklaşım ve ortamda kariyer yapabilirim?” sorularına yanıt buluyor.

Katılımcı gençler, danışmanlarının da desteğiyle Çaylak Kampı programında öğrendiklerini uygulama ve geliştirme fırsatını da bulacaklar. Katılımcılar, Vodafone FreeZone tarafından verilen brief çerçevesinde hazırladıkları projeyi kampın son gününde değerlendirmeye sunacaklar. Kamp sonrası katılımcılar Reklamcılık Vakfı Genç Yetenek Programı’na dahil edilecek ve vakfın kariyer danışmanlık hizmetinden faydalanacaklar. Gençler, kariyer yapmak istedikleri alanlara göre staj veya işe yerleşim fırsatları için ilgili ajans ve kurumlara yönlendirilecekler.

Fida Film/ Tiglon ve Management Centre Türkiye‘nin destek verdiği programa Yelda Aktuna, Nüzhet Algüneş, Ahmet Akın, Alemşah Öztürk, Cem Batu, Elif Önay, Erol Batislam, Karpat Polat, Ozan Açıktan, Erdinç Mutlu ve Serhat Gürcü gibi reklam dünyasından isimler konuşmacı olarak katılıyor.

Öte yandan, programa başvurular Reklamcılık Vakfı’nın internet sitesinden 24 Haziran tarihine kadar yapılabiliyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.