Vestel’in “CapCanlı” desteğiyle kazanan insanlık oldu

ŞikayetEndex verilerine göre, son iki yıldır Türkiye’nin, satış sonrası destek hizmetiyle en fazla teşekkür alan markası olan Vestel; tüketicilerin karşılarında robot yerine dertlerine derman olmak için çabalayan bir insan olduğunu göstermek amacıyla yeni bir proje başlattı.

capcanlidestek.com sitesinde ekip üyelerinin online mesajlaşma ile destek sunarken, robot olmadıklarını ispat etmek için gerçek zamanlı video kayıtları alınarak internet ortamında izlenebilmesi sağlandı. Site için toplamda 16 saatlik video kaydı yapıldı. Bu kayıtlar gerçek zamanlı olarak gündüz, gece ve mesai saatleri gibi kriterlerle uyumlu çalışacak şekilde hazırlandı.

Halay bile çekiyorlar!

Sitede, gerçek zamanla uyum içerisinde akan bir düzende, iki CapCanlı Destek çalışanı vardiyalar halinde mesailerini sürdürüyor. Sitede yer alan “Ben Robot Değilim” butonu tıklandığında ise CapCanlı Destek çalışanı robot olmadığını kanıtlamak adına gerekirse bir evcil hayvanı seviyor, ya da ofiste halay çekiyor!

Telefonla görüşme azaldı

Vestel, CapCanlıDestek ekibinin takip edilebilmesinin olumlu sonuçlarını da çok çabuk aldı. Buna göre, tüketicilerden gelen telefon talepleri azalırken, CapCanlı Destek kullanımı %30 arttı, online görüşmelerin süresi ise %18 azaldı.

Künye:

Reklamveren Vestel

Reklamveren Yetkilileri Feza Turunçoğlu Erim, Alper Ceylan, Beyza Selçuk

Reklam Ajansı Project House a member of Havas

Kreatif Direktör Cabbar Cem Özdemir

Kreatif Grup Direktörü Serhan Acar

Metin Yazarı Umut Karacaoğlu

Sr. Sanat Yönetmeni Murat Hersan

Jr. Sanat Yönetmeni Erdem Güngör

Proje Yönetmeni Cenk Hobaplı

Marka Yönetmeni Birol Ecevit, Burtay Baştufan

Sosyal Medya Uzmanı Cansu Karakurt

Prodüksiyon Şirketi Element Yapım

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.