artwork

Vestelcell’i Tercih Etmek için Neden Çok

1 sene önce

0

Vestel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Duygu Badem UylukçuoğluVestel Dijital Servisler ve İş Geliştirme Pazarlama Grup Müdürü Osman Badur ve Vestel Pazarlama İletişimi & Perakende Pazarlama Grup Müdürü Feza Turunçoğlu, Türk Telekom altyapısını kullanan yeni faturalı mobil hizmeti Vestelcell hakkında detayları paylaşıyor.

Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden Vestel, yeni iş ve hizmet modellerini çeşitlendirip geliştirmeye devam ediyor. Vestel son olarak Türk Telekom iş birliğiyle hayata geçirdiği faturalı mobil hizmeti Vestelcell’i hayata geçirdi. Yüksek rekabetin yaşandığı operatör pazarının önemli aktörlerinden olma yolunda ilerleyen Vestel, operatörünü değiştirmek isteyen tüketiciler ve yeni kullanıcılar için pazardaki yerini güçlendirmek istiyor.

Duygu Badem Uylukçuoğlu: “Vestel olarak daima değişen tüketici ihtiyaçlarını ve teknolojik trendleri gözeterek geleceğe yönelik stratejik adımlar atmayı hedefliyoruz. Bugün tüketiciyi daha yakından tanımanın, onlara daha sık temas ediyor olmanın ne kadar kıymetli olduğu herkesin kabul ettiği bir gerçek. Dayanıklı tüketim sektöründe bu anlamda sınırlı bir oyun alanı var. Vestel olarak biz de yıllardır sağladığımız yeni iş ve hizmet modelleri ile sektörde fark yaratarak tüketicimize yakınlaşacak fırsatlar yaratıyoruz. Vestelcell de bu stratejimizin önemli bir parçasını oluşturuyor. Bu sayede tüketicilerimiz ile her ay düzenli olarak iletişim kurabiliyor, onların ihtiyaçlarını daha yakından takip edebiliyoruz. Türk Telekom altyapısını kullandığımız Vestelcell, bizim için VENUS’le aralanan mobil ürün ve hizmetler dünyasında güçlü ve emin ilerleme fırsatı sağlıyor. İçinde bulunduğumuz pandemi süreci, dijital dünyada her gün ortaya çıkan yeni fırsatlar, değişen tüketici ihtiyaçları, artan veri kullanımı değerlendirildiğinde ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu bir kez daha görüyoruz. İlerleyen süreçte mobil ve ev interneti konusunda da adımlar atacak, tüketicimizin hayatına değer katmaya devam edeceğiz.”

Osman Badur: “Vestel’i rakiplerinden ayıran özelliklerine değinerek “Vestelcell bizim için sektörünün en büyüklerinden olan Türk Telekom ile yola çıktığımız yeni bir oyun ve deneyim alanı. Vestel olarak tüketicinin hayatını kolaylaştıracak dijital servis ve hizmetler bizim için çok değerli. Değişen müşteri beklentilerini karşılamak için e-ticaret, akıllı ev ve sağlık mobil uygulamaları bizim ana odak noktalarımız arasında. Tüm bunların ve değişen sosyal ihtiyaçların ışığında tüketicilerin her geçen gün mobil kullanım ve veri ihtiyaçları artıyor. Gelişen teknoloji ile sunduğumuz ürünler, ev interneti kullanımını destekliyor. Vestel olarak her gün binlerce eve girip tüketicilere temas ediyoruz. Bu noktada kişisel veri kullanım ihtiyaçlarının yanında ev interneti alanında da önümüzde büyük bir potansiyel bulunuyor.”

 

Feza Turunçoğlu: “Mobil operatör pazarını iyi analiz ettiklerini ve tüketici beklentilerine yönelik hizmetleriyle farklılaşacaklarını belirterek “Vestellcell ile beraber tüketicimizle daha fazla temas ve daha geniş erişim şansı karşımıza çıkıyor. Rekabetin oldukça yoğun yaşandığı ve son derece zorlu rakiplerin mücadele ettiği, yeni girenlerin de olduğu bir pazarda varlık göstereceğimizin bilinciyle hareket ediyoruz. Vestellcell’in bu yoğun rekabette ayrışmasına yoğunlaştık. GSM pazarı tüketicilerin değil markaların söz sahibi olduğu, en fazla şikayet alan ve en az memnuniyet duyulan pazarlardan biri. Bu memnuniyetsizlik sebebiyle her ay bir milyonun üzerinde kullanıcı operatör değiştiriyor. Biz de farkımızı gösterebilmek için stratejimizi; sürekli değişim arayan ancak bir türlü aradığını bulamadığı için ‘öğrenilmiş çaresizlik’ yaşayanların aradığı çözüm olmak üzerine kurguladık. 

Tüm bu pazar fırsatlarını ve çıktılarını dikkate alarak hazırladığımız “Vestellcel Sebepler” reklam filmimizle, hattını Vestelcell’e taşımak için farklı farklı sebepleri olan insanlara yer verdik. Bu sebepleri fiziksel, küresel, tepkisel, zihinsel ve deneysel olarak hedef kitle çeşitliliğimizi artırabilecek bir yöntem ile tüketicimize anlatmayı tercih ettik. Bu sayede reklam filmimizi izleyenlere de birçok ihtiyaca aynı anda cevap verebilecek bir GSM markası olduğumuz mesajını verdik.

Lansman kampanya avantajımız olan interneti ikiye katlama ve Vestel ürünlerinde 150 TL hediye çeki fırsatlarından da bahsederek filmimize, tüketiciyi motive edebilecek bir sebep daha ekledik.

Projenin kreatifi Concept, prodüksiyonunu ise Yapar İstanbul üstlendi. Ayrıca markamızın dinamik ve enerjik yapısını yansıtabilmek için FFW Creative Audio’nun hazırladığı müziği, reklam filmimizde kullanarak izleyicilere istediğimiz tonda seslendik. Kullandığımız müzik, tüketiciler tarafından çok beğenildi ve bu sayede özellikle dijital kanallarda yüksek etkileşim sağladık.”

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 116. sayısında yayımlanmıştır.

Senin için
Tümünü göster
MoneyPay: Migros’tan hayatı kolaylaştıran uygulama

Migros, perakende satış tecrübesini finans dünyasıyla buluşturduğu MoneyPay ile finans...