Vestel, Vestronlar’ı rafa kaldırdı, kalbe dokunacak

Yakın zamanda Concept‘le birlikte yol alma kararı alan Vestel, yeni reklam filmlerini tamamladı. Markanın tartışmalı karakterleri Vestronlar’ı rafa kaldıran Vestel yeni kampanyasında “Türkiye Vestelleniyor” diyor. Bu akşam 6 farklı teaser filmle başlayacak kampanya 2 Mayıs akşamı yayına girecek 5 farklı lansman filmiyle devam edecek.

Reklam filmlerinde, 15 bin çalışan yer alırken Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, “Vestel’i yalnızca bir marka olarak değil, ailenin bir parçası olarak konumlandırıyoruz. Kadından erkeğe gençten çocuğa Türkiye’nin en prestijli teknoloji sağlayıcısı olma hedefiyle çalışıyoruz” dedi. Vestel Şirketler Grubu Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Ergün Güler, “2013’te tüm mağazalarımızı yeniledik. Hem satış hem de müşteri hizmetleri ekiplerimizin eğitimine odaklandık. Bundan sonra iletişim dilimizi değiştirmeye karar verdik” dedi.

“Vestel çalışıyor” ve “Vestel şu anda çalışıyor” gibi spotlara sahip reklam filmi hakkında Erdoğan, “Yeni jingle sözlü ve akılda kalıcı olsun istedik. Önceki, güzeldi ama akılda kalıcı değildi. Basılı materyalde Vestron‘u kullanabiliriz” ifadesini kullandı. Concept’in başkanı Volkan İkiler ise, “Vestelleşme hikayelerini göreceğiz. Önemli olan dokunuyor olması. Vestronlar soğuk olduğu için değiştirdik” ifadesini kullandı.

KÜNYE

Reklamveren: Vestel

Reklam Ajansı: Concept

Reklamveren Yetkilileri: Feza Turunçoğlu Erim, Berna Aşkın, Ezgi Deniz Şahan, Bengisu Dinçer, Şeyma Kaya

Yönetici Kreatif Direktör: Kerem Özkut

Yaratıcı Ekip: Ertuğ Tuğalan, Namık Ergin, Pınar Ulus, Taylan Özgür Akçam, Erhan Dursun

Marka Grup Direktörü: Arda Görgün

Marka Yöneticisi: Zeynep Kahvecioğlu

Marka Temsilcisi: Canan Karayılan

Stratejik Planlama Direktörü: Hakan Demir

Stratejik Planlama: Suphi Sarıgöllü

Ajans Prodüktörü: Mert Turan, Kasım Bektaş

Yönetmen: Barış Kaya

Prodüksiyon Şirketi: Peri İstanbul

Müzik: Emre Irmak / Universal

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.