Vestel: İyi bir çamaşır makinesi nasıl olmalı?

Vestel, “Türkiye Vestelleniyor” platformlu, yeni reklam filminde Pyrojet teknolojisine sahip  çamaşır makinesinin iletişimine başladı.

Pyrojet teknolojisi sayesinde su ve enerji tasarrufu sağlayan, 7 alerjen ve 4 bakteri türüne karşı etkili çamaşır makinesinin yeni reklam filmine özel 30 adet çamaşır makinesi üreten Vestel, bu makineleri gerçek patlayıcı kullanarak patlattı. Çekimler sırasında 200 m³ strafor ve tüy kullanıldı.

“İdeal bir çamaşır makinesi nasıl olmalı?” sorusuyla başlayan reklam filminde Vestel’in yeni çamaşır makinesinin rakiplerinden daha az elektrik, daha az su tüketme ve daha çok alerjen ve bakteri türü üzerinde etkili olma özellikleri sıralanıyor. Filmde Vestel’in her üstün özelliğinin karşısında bu özelliklere sahip olmayan ve geleneksel sistemle çalışan eski çamaşır makineleri teker teker patlayarak yok oluyor.

Özel phantom kameralarla gerçekleştiren çekimlerde, patlama sahneleri normalin 100 katı yavaşlatılarak çekildi. Her patlama sekansı için kameralar 4 saniye kayıtta kalırken 400 saniyelik görüntü elde edildi. Her patlama sekansı arasında 4,5 saatlik ara verilirken bu ara sırasında zemin kurutuldu, yeni makinelerin yerleşimi ve patlayıcıların kurulumu yapıldı. Toplamda 3 ayrı patlama sekansı için 12 saniye çekim yapılırken toplam set süresi 10 saatin üzerine çıktı.

Filmi, çok sayıda “ağır çekimli” reklam filminde yönetmenlik ve görüntü yönetmenliği yapan Avi Karpick yönetti. Filmin prodüksiyonunu ise Ekinoks Production üstlendi.

Künye

Reklamveren Vestel

Reklam Ajansı Concept

Reklamveren Yetkilileri Feza Turunçoğlu Erim, Berna Aşkın, Bengisu Dinçer

Kreatif Direktör Kerem Özkut

Yaratıcı Ekip Ufuk Işık, Umut Dizdar, Sedat Dündar, Ertuğ Tuğalan, Namık Ergin, Erhan Dursun

Marka Ekibi Arda Görgün, Ekin Kutevu, Zeynep Kahvecioğlu

Stratejik Planlama Hakan Demir, Suphi Can Sarıgöllü

Ajans Prodüktörü Mert Turan, Kasım Bektaş

Prodüksiyon Şirketi Ekinoks Production

Post-Prodüksiyon Şirketi Digiflame

Yönetmen Avi Karpick

Müzik Jingle Jackson

Medya Ajansı MediaCom

Kullanılan Mecralar Televizyon, Basın, Radyo, Outdoor, Digital

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.