artwork

Vestel Anneler Günü’nde yine küçük ev aleti satmıyor

5 sene önce

0

Vestel “Anneler Günü hediyesi” deyince hemen herkesin aklına gelen ütü, blender veya süpürge gibi küçük ev aletleri seçeneklerini değiştirmek istiyor. Marka, bu Anneler Günü’nde de küçük ev aleti satmıyor. Üstelik satmamakla kalmıyor, kimse satın almasın diye bir dizi reklam ile tüketicilerin karşısına çıkıyor.

Vestel geçtiğimiz yıl da Anneler Günü’nde küçük ev aleti satmamıştı. Marka, hem televizyonda hem de #EveDeğilAnneme etiketi ile internette başlayan reklam kampanyasıyla annesine küçük ev aleti almayı düşünenlerin karşısına çıkıyor ve onlara bir kez daha çok net bir mesaj veriyor: “Satmıyoruz!”

Reklam filminde, tıpkı bir meditasyon tonlamasıyla, usulca ve defalarca küçük ev aleti satılmadığı söylenirken, anneye kahvaltı hazırlamak gibi alternatif sürprizler öneriliyor. “İnsan ruhuna dokunan yolculuk” bununla da bitmiyor, videonun sonunda izleyicilere ikna olup olmadığını soruyor ve cevaplarına göre onları farklı videolara yönlendirerek; küçük ev aleti almayı bıraktıran kişisel gelişim kitapları gibi farklı içerikler sunuyor. Hatta Rorschach testi ile küçük ev aleti gösterilip bir kez daha “satmıyoruz” deniyor.

Künye:

Reklamveren Vestel
Reklamveren Yetkilileri Tunç Berkman, Feza Turunçoğlu Erim, Osman Badur, Ayşe Tokgöz Balcı, Hale Sabancı, Özgecan Akbulut
Reklam Ajansı Concept
Kreatif Direktör Kerem Özkut
Yaratıcı Ekip Sedat Dündar, Umut Dizdar, Barış Özdemir, Bülent Ekel, Çarman Çifter, Emre Günaydın, Duygu Polen İçin, Ulaş Şahin, Görkem Uygun, Furkan Yaman
Grafik Ekibi Şule Kurtoğlu
Marka Direktörü Berna Aşkın
Marka Ekibi Sevdam Kocaoğlu, Serap Balaban, Ayberk Toprak
Stratejik Planlama Tuğay Güven
Ajans Prodüktörü Mert Turan, Hilal Kınalıada
Medya Ajansı Mediacom
Kullanılan Mecralar Televizyon, dijital

 

Senin için
Tümünü göster
Salih Bademci, yüzü olduğu Setur için kamera karşısına geçti

Setur, Salih Bademci ile sene boyunca yayınlayacağı reklam filmlerinde Setur’un...

Dünyada Ne Görürseniz: İstanbul’dan

Turkish Cargo’nun mega hub’ı SMARTIST, dünyayı birbirine bağlayarak küresel ekonomiye...