Vaseline cilt bakımındaki eşitsizliklerle yüzleştiriyor

Unilever‘in Vaseline markası, sağlık platformu Hued ve VisualDx, siyahi insanların ciltleriyle ilgili endişelerini araştırdı, kendi cilt tonlarını yansıtan görüntülerle karşılaşmaları için çevrim içi bir veri tabanı oluşturdu.

Irkçılık ve sağlık hizmeti eşitsizlikleri sıklıkla yanlış teşhislere, tedavi edilmeyen koşullara ve cilt kanseri için artan ölüm vakalarına yol açıyor. ‘See My Skin’ hareketi, kullanıcıların kültürel, fiziksel ve zihinsel ihtiyaçlarını özel olarak anlayan bir cilt bakımı ile buluşturarak sağlıklı bir cilt için izlemeleri gereken yollar hakkında bilgilendiriyor.

Film, her türden cilt sorgularına çevrim içi olarak çözüm bulmanın ne kadar zor olduğunu vurgulayan farklı kadınları ekrana taşıyor.

Kampanya modellerinden biri olan Clarrissa, “Tüm dünyanın %1’i vitiligodan etkileniyor – başka insanları çevrim içi olarak bulmanın kolay olacağını düşünürdünüz ama öyle değil.” dedi.

Platform, dermatolog tarafından teşhis edilen bir cilt rahatsızlığına sahip olan siyahi insanları, daha büyük bir temsil oluşturma umuduyla veri tabanına kendi görüntülerini yüklemeye teşvik ediyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.