VakıfBank’ta yaratıcı işler Enteresan’a emanet

VakıfBank kreatif çalışmalarında, 2011 yılından bu yana iş birliği yaptığı reklam ajansı Alaaddin bünyesine yeni katılan Enteresan’dan hizmet almaya devam edecek. Halihazırda banka için çalışan ekip, Enteresan’da yepyeni enerjisiyle bankaya hizmet vermeyi sürdürecek.
Alaaddin Ajans Başkanı Birol Özcanlı, VakıfBank’ın 2017 yılından bu yana içinde olduğu değişim ve dönüşüm sürecinde, VakıfBank Kurumsal İletişim Başkanlığı öncülüğünde iletişim stratejisini gözden geçirdiklerine dikkat çekerek “Bu değişimin bir uzantısı olarak VakıfBank’ın iletişim dili, tonu ve stratejisi de değişti. Artık çok daha marka odaklı, dijitali de içine alan kapsamlı ve entegre bir iletişim yapımız var. Ana markayı güçlendirirken birçok alt marka da yaratıyoruz. Dolayısıyla nicelik ve nitelik olarak iletişim ihtiyaçlarımız ciddi anlamda artmaya başladı. Bu sebeple 2011 yılından bu yana Alaaddin bünyesinde çalışan VakıfBank ekibimizi büyüterek, daha odaklı ve dedike bir hale getirerek müşterimize özel çalışacak bir yapı kurma konusunda VakıfBank ile de hemfikir olduk. Bu çalışma yönteminin, sektörde sıkça rastladığımız örneklere de bakarak başarılı sonuç verdiğini rahatlıkla söyleyebilirim.” dedi.

“VakıfBank ile çalıştığımız 8 yıllık dönem hem bizim adımıza hem de finans sektöründe yaptıklarımız adına ‘en’ler ve ‘ilk’lerle geçti. Bu süreçte, markasıyla kenetlenmiş, deneyimli, kalifiye ve donanımlı bir ekip ve hizmet yapısı oluştu. Ana marka ve alt markalardan oluşan entegre iletişim yapısının gereği olarak, PR’dan Dijital’e Event’ten Araştırma’ya ve Medya Planlama’ya kadar, dallarında uzman pek çok farklı ajans ile eş güdüm halinde çalışıyoruz. Şimdi ise tüm ajanslara stratejik liderlik yapma görevini daha da ileriye taşımak adına ‘enteresan’ bir adım daha atıyoruz ve çıtayı daha yukarıya taşıyoruz.
Yalnızca son yılımızdan bir örnek verirsek; Ipsos tarafından her yıl yapılan Ad*Watch araştırmasına göre finans kategorisinde 2018’in en çok hatırlanan kampanyası ve ayrıca en beğenilen kampanyası “VakıfBank Mobil Saha Satış” çalışmamız olmuştu. Hedefimiz daha da güçlendirilmiş ve daha odaklı yapısıyla Enteresan çatısı altında markamıza daha da iyi hizmet vermek ve VakıfBank Kurumsal İletişim Başkanlığı’nın öncülüğünde başarılarımıza yenilerini eklemek.”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.