Uykunun kahramanı IKEA

IKEA kaliteli uykunun önemini vurguladığı ve ‘uyku uzmanı’ algısı yaratma amacı taşıyan Ogilvy New York tarafından tasarlanan kampanyada National Geographic ile anlaştı.

‘Planet Sleep’ isimli TV reklamında hayatın stresi ve hızlı ritmi nedeniyle kaliteli bir uykunun neredeyse lüks olduğu belirtiliyor. Gece uykusunu alamayan insanların otobüste, parkta kitap okurken uyuyakaldıkları gözlemleniyor. Dış sesin ‘Yine de umudumuz var.’ demesiyle karşımıza IKEA mağazası çıkıyor. Stresli şehir yaşamına ilaç olabilecek yatak, ergonomik yastık gibi ürünlerin uygun fiyata alınabileceği mesajı veriliyor.

Belgesel havası yaratılarak çekilen ‘Small Bed Battle’ isimli film ise insanların bir sonraki gün için enerji depoladıkları ve sağlıklı bir insan için en önemli alan olan yatak odasına odaklanıyor. İki kişilik yatakta (şaşırtıcı olarak yan yana yatanlar bu defa erkek) hepimizin aşina olduğu yorgan çekişmeleri, partnerin hareketleri, yeterli alan olmaması gülünç bir şekilde ekranlara getiriliyor. Uykuyu olumsuz etkileyen bu unsurlara bir son verilmesi gerekiyor ve çözüm arayışındaki çift elinde IKEA torbaları ile eve giriyor. Yeni yatak, yorgan ve yastıklarını büyük bir mutlulukla yerleştiriyorlar ve gerçek bir uyku deneyimine hazır gözüküyorlar. IKEA görevini yerine getirdi, uykuyu kurtardı!

Bu video ve benzer bir dizi video National Geographic Yatak Odası Alışkanlıkları mikro web sitesinde yayında olacak. Uyku problemleri ve alışveriş ile getirilebilecek çözümler National Geographic Instagram hikayelerinde ve Facebook sayfasında da yayınlanacak.

Künye

Reklamveren: IKEA US

Ajans: Ogilvy New York

Grup Yaratıcı Yönetmen: Della Mathew

Sanat Yönetmeni: Lena Laque-Almond

Reklam Yazarı: Caro Hernandez

Yapımcı: Josh Kornrich

Genel Müdür: Deepa Patel

Müşteri Direktörleri: Tillie Fell, Alexandra Bernal

Grup Planlama Direktörü: Leslie Stone

Prodüksiyon Şirketi: Merman

Yönetmen: Paul Middleditch

Yönetici Yapımcı: Ellen Clarke

Müzik: Pulse Music

Ajans: Wavemaker

IKEA her harfin bir sofanın parçasını oluşturduğu yeni bir font geliştirdi ve bunu yaparken ev mobilyası mucitinin ‘Vallentuna‘ sofa planlama aracını kullandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.