artwork

Üst düzey bir teknoloji ve dijitalleşme deneyimi

2 sene önce

0

Canon Eurasia Ülke Direktörü Özgür Yiğiter, Canon’un görüntüleme teknolojilerinde donanımdan yazılıma uzanan dijitalleşme yolculuğunu anlatıyor.

Küresel görüntüleme teknolojileri tedarikçisi Canon, hem donanım hem bulut tabanlı sistem çözümleri ile tüm dünyada süregelen dijital dönüşümün en etkin aktörlerinden biri olarak öne çıkıyor. Özellikle küçük ve orta ölçekli şirketlere, dijital dönüşüme adapte olmaları ve gelişmeleri için gereken becerileri, maliyet etkin, enerji verimliliği yüksek ve kolay uygulanabilir ürün ve çözümlerle kazandırıyor. 

Canon olarak görüntüleme teknolojileri sektöründe 100 yıla yaklaşan deneyimimizle hem donanım hem yazılım çözümleri sağlama konusunda önde gelen bir global teknoloji firmasıyız. Şirketlerin, yolculuğu cihazda başlayan belge akışlarının dijital ortamda da güvenle arşivlenmesi ve en verimli şekilde erişim ve transferlerinin sağlanması başta olmak üzere belgelerinizin tüm yaşam döngüsüne baştan sonra entegre olan çözümler üretiyoruz. 

Yıkıcı yaratıcı hamlelerle yazılım sektöründe payımızı büyütüyoruz

Bugün geldiğimiz noktada donanım tarafımızdaki üstün yetkinlik ve tecrübelerimizin yanında bulut tabanlı iş birliği çözümlerimizle (Cloud Workspace Collaboration-CWC) şirketlerin hem iş akışlarını otomatize ediyor hem de dijital dönüşüm yolculuklarını daha kolay ve güvenli hale getiriyoruz.

İçerden başlayan dijital dönüşüm yolculuğuna ilişkin Canon olarak global çapta büyük hedeflerimiz var ve bu hedeflere ulaşmak için uzun vadeli bir strateji izliyor, dijital hizmetler alanında da büyümeye devam ediyoruz. Müşterilerimizi dönüştürmek adına çözümler ve ürünler geliştirirken aynı zamanda onların bugün ve yarınki ihtiyaçlarına odaklanıyor, bu ihtiyaçlara karşılık verebilmek için kendimizi de yıkıcı yaratıcı hamlelerle dönüştürüyoruz. Önümüzdeki dönemde de bulut tabanlı yönetilebilir baskı hizmetleri ile belge ve süreç yönetimi yazılımlarına daha fazla yatırım yapmayı planlıyoruz.

Şirketlerin dijitalleşme yolculuğunu basılı dokümanlardan başlatıyoruz 

Canon olarak sunduğumuz yolculuk, sadece görüntüleme teknolojileri tedarik etmenin ötesine geçiyor. Bu yolculuğu kağıt üzerinde yani analog ortamda herhangi bir basılı dokümanın dijitalleşmesi ve makineler tarafından da okunabilir bir veri haline gelmesi ile başlatıyoruz. Kurum içi operasyonları, işlenen dokümanlar aracılığıyla başlatarak üst düzey bir teknoloji ve dijitalleşme deneyimi sunuyoruz. Bu nedenle biz Canon’da yaptığımız işi “bir dokümanı veri ve bilgiye dönüştürerek şirket için değer yaratmak” olarak tanımlamayı seviyoruz. 

Dijitalleşme yolculuğunu dijital olmayan bir noktadan yani basılı dokümanlar üzerinden başlatan ender firmalar arasında yer alıyoruz. “Belge”nin dijitalleşerek şirkete değer katan “veri” haline gelmesi, güvenli şekilde saklanması, erişim ve transferinin verimli şekilde yapılmasını sağlayan bir dijitalleşme yolculuğunu baştan sona yürütebilen az sayıda çözüm ortağından biriyiz.

Bulut Tabanlı İş Birliği Çözümleri (CWC)

Dijitalleşmenin tüm dünyada iş yapma şekillerini dönüştürdüğünü, dönüşen iş yapma şekillerinin de daha fazla dijitalleşme ihtiyacı doğurduğunu görüyoruz. İnsanların mobil cihazlarıyla evden ya da farklı ofislerden çalışması iş hayatının yeni normali haline geldi. Yeni çalışma modellerini mümkün kılan, aynı zamanda da bu çalışma modellerinin ortaya çıkması ile öne çıkan teknolojilerin başında bulut teknolojiler yer alıyor.

Bulut teknolojileri, işletmelerin uzun dönem uzaktan çalışmayı benimsemesi, kolay ve güvenli çalışma ortamı sunması sayesinde ‘yeni normal’imizin omurgası haline gelse de iş dünyasının bulut teknolojileriyle tanışması yeni değil. Biz de Canon olarak görüntüleme teknolojileri alanındaki uzmanlığımızın bir uzantısı olarak bulut platformumuzu 2019 yılında hayata geçirdik. Bulut tabanlı iş geliştirme çözümleri de diyebileceğimiz CWC (Cloud Workspace Collaboration – Bulut Tabanlı İş Birliği Çözümleri), dokümanı yakalayan, bilgi yönetimi ve evrak yönetimi alanlarını içinde bulunduran bir platform.

Canon’da çözüm ve ürünlerimizi “Bilgi Yönetimi Belge Çözümleri” ve “Çıktı Yönetimi” olarak iki gruba ayırıyoruz. Bilginin yönetilmesi ve doküman çözümlerimize ek olarak şirketlerin çıktıları yönetmesini kolaylaştıran ve bu süreci de dijitalleştiren çözümler yaratıyoruz. Müşterilerimizi, ihtiyaçlarına en uygun çözüm ve cihazla buluşturuyor, gerekirse terzi işi uyarlamalarla en verimli sistemleri optimize ediyoruz. İhtiyaç halinde uzaktan takip ve ölçeklendirme yapıyor, hizmet verdiğimiz kurumun yazıcı alanındaki danışmanı oluyoruz. Cihazların verimliliğini ve ömrünü ölçebiliyor, güvenlik kaygısını ortadan kaldırmak için şeffaf sistemlerle çıktı alınan cihaz ve yerleri erişime açık tutuyoruz. 

KOBİ’ler için dijitalleşmeyi kolaylaştırıyoruz 

Baştan uca sunduğumuz çözüm ve ürünlerle yarattığımız “veriler” operasyona dahil olduğunda, örneğin bir onay sürecine girip önünüzdeki evraka bir imza atılması, damga vurulması ya da bir başka departmanla paylaşıp farklı iş süreçlerine entegre edilmesi gerektiğinde tüm bu süreçleri baştan sonra tek bir Canon çözümüyle tamamlamak mümkün olabildiği için KOBİ’lere optimum ürün ve hizmet yelpazesini yaratıyoruz. 

Canon’la çalışmak firmalar için belgenin yaşam döngüsü dediğimiz, bir belgeyi yakalama, depolama, işleme ve tüm iş süreçlerine entegre edebilme aşamalarında birden fazla çözüm ortağıyla çalışmak, farklı sistem ve uygulamaları birbirine entegre etmek zorluğunu ortadan kaldırıyor. 

Bulut teknolojiler, dünyanın her yerinden hızlı erişimin yanı sıra devreye alınma ve kullanma sırasında üst düzey teknik uzmanlık gerektirmediği için kolaylık sağlıyor. Böylece Canon olarak sunduğumuz ürün ve hizmetlerimiz düşük geliştirme ve eğitim maliyetli, kolay ve hızlı kullanılabilir çözümler olarak öne çıkıyor. Bu da özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerde (KOBİ) yüksek maliyetlere gerek kalmadan dijitalleşme imkanı sağlıyor ve operasyonel süreçleri oldukça kolaylaştırıyor.

Kolay kurulum ve avantajlı ödeme opsiyonları sunuyoruz

Özellikle KOBİ’ler için dijital dönüşüm süreçlerinin finansal, operasyonel ve teknik zorluklarının farkındayız. ‘Hizmet olarak Çözüm’ (Solution as a Service) modelimiz ile uzaktan altyapı ve uygulamayı mümkün kılarak daha avantajlı fiyat opsiyonları yaratıyoruz. Tek seferde toplu ve büyük bir maliyet kalemi yerine kullandığın kadar öde, aylık öde, cihaz bazında öde, tıklama bazında öde gibi planlar sunabiliyoruz. 

Her yıl global cirosunun %8’ini Ar-Ge yatırımlarına ayıran bir teknoloji firması olarak bugünün ve yarının ihtiyaçları için dayanıklı, enerji verimliliği yüksek ve her ihtiyaca uygun ürünlerimiz ile uzun vadede kârlılık, verimlilik ve yüksek kalite sunarak müşterilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.

Özgür Yiğiter

Canon Eurasia Ülke Direktörü

 

 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 110. sayısında yayımlanmıştır.