URYAD, tam iletişim için BEZE Group’la anlaştı

Türkiye’de ulusal ölçekte yayın yapan radyoları çatısı altında toplayan URYAD (Ulusal Radyo Yayıncıları Derneği) Tam Hizmet Ajansı olarak BEZE Group’la anlaştı.

URYAD ve Beze Group ekibi.

BEZE Group ile stratejik iletişim, kurumsal iletişim, pazarlama iletişimi, paydaş ilişkileri yönetimi ve proje yönetimi konularında yeni iş ortağı olarak anlaşan URYAD, Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması’nı gerçekleştirmek üzere URYAD A.Ş.’yi kurdu. URYAD A.Ş, radyo dinleyici ölçümü araştırmasını artık Nielsen ile birlikte yapıyor. Aylık olarak açıklanacak araştırmanın yanı sıra, Radyo Dinleyici Eğilimleri ve DJ performanslarını belirlemek üzere, farklı bir örneklemle  yapılacak içerik araştırma sonuçlarının da altı ayda bir URYAD aboneleri ile paylaşılacağı belirtiliyor.

Dinleyici ölçümleri araştırmasının tüm süreçlerinin ilgili yönetmeliklere uyumlu ve RTÜK’le koordineli yapıldığını vurgulayan URYAD Başkan Yardımcısı ve URYAD AŞ Genel Müdürü Olcay Akay, Yenilikçi sistemle yapılan araştırma sayesinde, en sağlıklı sonuçlar elde ediliyor. Araştırmayla; radyoların reklam sektörlerine önemli katkılar sağlaması hedefleniyor” dedikten sonra “Sektörün beklediği elektronik ölçümlemeyle ilgili güzel gelişmeler var. Bu çalışmayı da sonuçlandırıp yakında paylaşacağız” dedi.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.