UPS Türkiye’ye yeni genel müdür atandı

UPS Türkiye Ülke Müdürü Michael Harrell’ın Fransa Genel Müdürü olarak atanmasının ardından UPS Türkiye Genel Müdürlüğü görevine Ufku Akaltan getirildi. 41 yaşında ve İstanbul doğumlu olan Akaltan, yönetimindeki yaklaşık 3.000 çalışanıyla UPS’in Türkiye’deki faaliyetlerinden, iş geliştirme operasyonlarından, strateji ve destek faaliyetlerinden sorumlu olacak.

Ufku Akaltan

Ufku Akaltan, UPS kariyerine, yüksek lisansını tamamlarken stajyer olarak katıldığı 2001 yılında başladı. 2002’de Pazarlama Yönetmeni olan Akaltan, Belçika ve Almanya’da UPS Avrupa için çeşitli pazarlama ve gelir yönetimi görevlerinde bulundu.

2009 yılında, Brüksel merkezli UPS Avrupa’nın Pazarlama departmanında Planlama ve Fırsat Yönetimi Direktörlüğü görevine getirilen Akaltan aynı yıl, UPS’in satın aldığı Türkiye’deki servis sağlayıcısı olan Ünsped Paket Servisi San. ve Ticaret A.Ş.’nin entegrasyonunu koordine eden özel bir ekipte çalıştı.

2010 yılına gelindiğinde, UPS İngiltere, İrlanda ve İskandinavya Bölgeleri’nin Pazarlama Direktörlüğü pozisyonuna atandı. Bu görevdeyken, Londra 2012 Olimpik ve Paralimpik Oyunları’nın Resmi Lojistik ve Ekspres Taşıma Sponsoru olan UPS’e bu misyonda yardımcı oldu. Akaltan, 2013’te şirketin Avrupa’daki en büyük pazarı olan UPS Almanya’da Pazarlama Direktörlüğü görevine getirildi. Türkiye’deki mevcut görevine Eylül 2014’te atandı.

Ufku Akaltan, Erasmus Üniversitesi Rotterdam İşletme Okulu’ndan ve Austin’deki Texas Üniversitesi’nden MBA derecelerine sahiptir. Ayrıca, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin İşletme Mühendisliği alanından lisans mezunudur.

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.