Ünlü hamburgeci, vejetaryenlerden özür diliyor

Meşhur restoran zinciri Gourmet Burger Kitchen, outdoor kampanyasındaki vejetaryenlere karşı alaycı tutumu nedeniyle çok fazla şikayet alınca özür dilemek zorunda kaldı.

16 Ocak’ta Londra metrosunda görünen reklam; hamburger fotoğrafına odaklanan görselde “Vejetaryenler direnmek boşa” yazısıyla yer aldı.
Bir başka görüntüde ise “Onlar ot yeseler de sen zorunda değilsin” yazısı ile bir inek fotoğrafı yer alıyor.

Sosyal medyadan da oldukça fazla tepki alan bu tip reklamları yüzünden marka sonunda duruma daha fazla kayıtsız kalamadı ve bazı reklamlarını kaldırmak zorunda kaldı.

GBK’nın Twitter açıklamasında “Yapmak istediğimiz en son şey vejetaryanleri kırmak ya da rencide etmekti. Amacımız kimseyi kırmadan açıkça kendimizi ifade edebilmekti ama anlaşılan yapamadık ve bunun için özür dileriz.” sözleri yer aldı.

Vegan derneği konuyla ilgili “Anlaşılan GBK’nın Veganizm’in yasalarla bir inanç olarak korunduğundan haberi yok” derken, dernek başkanı Jasmin de Boo da “İnsanların bir şeyleri değiştirebildiğine dair ne kadar güzel bir örnek. İnsanlar tepkilerini koydular ve GBK’nın da onları dinlemek ve geri çekilmek dışında başka seçeneği kalmadı.” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.