United Colors of Benetton, şiddete karşı mücadele ediyor

Cinsiyete dayalı her türlü şiddete son verme çalışmalarına aktif katılmayı taahhüt eden United Colors of Benetton, “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında, bir video ve afiş hazırladı. Birleşmiş Milletler’in başlattığı, kadına yönelik şiddete karşı 16 günlük aktivizm hareketi “Turuncu Günler” süresince, video ve afişe, United Colors of Beneton mağazalarından ve dijital kanallarından ulaşılabilecek.

Benetton Group’un İletişim ve Araştırma Merkezi Fabrica’nın hazırladığı videoda, Lucy Briaschi ve Tiziana Bolfe isimli bir anne-kız rol alıyor. Birleşmiş Milletler’in düzenlediği “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında 25 Kasım Cuma günü yayına giren video, kadınların her daim maruz kaldığı şiddeti ve bunu sona erdirmek için ortak bir mücadele gerektiğini, güçlü dans figürleriyle anlatıyor.

Birleşmiş Milletler’in verilerine göre; dünyadaki her 3 kadından biri, farklı şekilde ve özellikle evlerinde şiddete maruz kalıyor. BM 2030 Sürdürülebilirlik Hedefleri arasında, kadınlara yönelik her türlü şiddetin sona erdirilmesi yer alıyor. Benetton Group, bu hedef doğrultusunda başlatılan WE (Kadınların Güçlenmesi) Programı’na verdiği destek kapsamında, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi ile ortak projelere imza atıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.