artwork

Unilever en büyük kampanyasını lanse etti

9 sene önce

0

Unilever bugün, bugüne kadar tüketiciye dönük yaptığı en büyük kampanyasını lanse etti. ‘Project Sunlight’ isimli bu proje FMCG devinin sürdürülebilirlik mesajını tüm global pazarlarda duyuruyor.

Beş çekirdek pazara odaklanan proje önce Birleşik Krallık, Brezilya, Hindistan, Endonezya ve ABD’de  sahne alacak. Amaç tüketicilerin sürdürülebilirliğe yönelik tutumunu ve davranışını değiştirmek.

Temel olarak online lanse edilen proje tüketicileri www.projectsunlight.com’a yönlendiriyor. Dijital ve sosyal medya kanalları dışında Facebook, YouTube ve Twitter’da #brightfuture etiketiyle etkileşim yaratılıyor.

 

Ogilvy tarafından hazırlanan bu devasa kurumsal marka kampanyası Unilever’in Sürdürülebilir Yaşam Planı’nı (Sustainable Living Plan), tüketicilere Evrensel Çocuk Günü’nde yani bugün Unicef, Save the Children ve World Food Programme partnerliğinde sunuyor.

Şirket bu kuruluşlarla yaptığı ortak çalışmalarla iki milyon çocuğa yardım etti; okul yemekleri, güvenli içme suyu ve hijyen sağladı.

 

Unilever Kıdemli Başkan Yardımcısı Marc Mathieu bu proje üzerinde şirkete katıldığından bu yana, yani iki buçuk yıldır çalıştığını ama tüm fikrin Unilever’in 125 yıllık tarihine dayandığını söyledi. Ayrıca amaçlarının insanlara içerik bombardımanı yapmak değil aynı zamanda onları dinlemek olduğunu, onları Unilever ve markalarıyla kişisel etkileşime geçirmek istediklerini ifade etti.

 

Şirket geleceğin sunabileceği olasılıklar üzerine bir içerik üretiyor; sürdürülebilirlik mesajı etrafında iyimserlik aşılamayı amaçlıyor.

 

 

Senin için
Tümünü göster
Galler Prensesi, çocuk gelişimine dikkat çekiyor 

Hayatının ilk günlerinden başlayarak bir çocuğun zihinsel gelişiminde rol oynamak...

Sony PS5 stoklara geri döndü

Tedarik problemini çözen Sony, PS5 için hazırladığı küresel #LiveFromPS5 kampanyasıyla...

Snapchat ne için kullanılır?

“Wait’ll You See This” kampanyası, platform hakkındaki bilgi eksikliğini gidermeyi...